Yeni BMW 1 Serisi Direksiyon Hareketlerini Ezberleyecek 50 Metre Geri Geri Kendi Gidecek!

Yeni BMW 1 Serisi Donanım
Yeni BMW 1 Serisi Donanım

Araba Haberleri, Araba Yenilikleri, Yeni BMW 1 Serisi sürücünün direksiyon hareketlerini ezberleyecek, geri geri 50 metre kendisi gidecek. Yeni BMW 1 Serisi Donanım

Araba Testleri, Araba Testi, Otomobil Testleri, Otomobil Testi

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Yeni BMW 1 Serisi’nde Park Mesafe Kontrolü (PDC), arka görüş kamerası ve paralel alanlara otomatik olarak park edilmesini sağlayan sisteme sahip. Paralel park yerlerinden otomatik manevra yapılarak çıkılmasını sağlayan Park Asistanı da standart olarak sunulacak. Ayrıca Yeni BMW 3 Serisi’nde tanıtılan ‘Geri Gidiş Asistanı’ da Yeni BMW 1 Serisi’nde standart olarak sunulacak.

Direksiyon hareketlerini kaydeden geri gidiş asistanı aracı kendi kendine götürecek. Araç 50 metre boyunca sürücünün müdahalesine gerek duymadan sıkışık ya da karmaşık park yerinden kolaylıkla çıkarabiliyor.

[irp posts=”4975″ name=”Araba Habercisi Dergisi Haziran 2019 Sayısı Dergiliklerde Yayına Çıktı! Kaçırmayın Yazık Olur!”]

Yenilikçi sürüş destek sistemleri yeni BMW 1 Serisi ile kompakt sınıfta ilk kez sunuluyor. Söz konusu sisteme bağlı olarak, radar ve ultrasonik sensörler tarafından toplanan kamera görüntüleri ve veriler, aracın çevresini izlemek ve sürücüyü tehlikelere karşı uyarmak veya doğru frenleme ve yönlendirme ile kaza riskini en aza indirmek için kullanılıyor.

Standart donanım kapsamında yer alacak güvenlik sistemi, sürücüyü bisikletlilerin mevcudiyeti konusunda uyarırken, şehir içinde fren fonksiyonlu çarpışma ve yaya uyarı sistemini de içeriyor. Ayrıca 70 ila 210 km / s arasında çalışan aktif şerit dönüşlerine sahip Şerit Ayrılma Uyarısı da Yeni 1 Serisi’nin öne çıkan özelliklerinden bir diğerini oluşturuyor. Opsiyonel olarak sunulan Aktif Hız Sabitleme Sistemi Denetimi, saatte 160 km/s hıza kadar kullanılabiliyor. Ayrıca Şerit Değiştirme Uyarı sistemini de içeren Sürüş Asistanı, arka çarpışma uyarısı ve çapraz trafik uyarısı özelliklerine de sahip.

Yeni BMW 1 Serisi Türkiye’ye biri benzinli diğer dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile gelecek. BMW EfficientDynamics ailesinin en son üyesi olan bu verimli motorların ilkini 115 bg gücündeki 116d oluşturuyor. 1.5 litre hacmindeki benzinli motor seçeneği ise 140 bg güç üretiyor. Yeni BMW 116d ve BMW 118i Türkiye’de standart olarak 7 ileri vitesli çift kavramalı Steptronic şanzıman ile tercih edilebilecek.

[irp posts=”2555″ name=”1 Kadın 1 Erkek Youtube MSE Medya Kanalı’nda Araba Testi İzle”]

Yeni BMW 1 Serisi Donanım

Araba Habercisi Dergisi

Youtube Murat Tosun