Yeni Hyundai i20 Ne Zaman Geliyor? İşte Bu Sorunun Cevabı!

Yeni i20 Ne Zaman Geliyor?
Yeni i20 Ne Zaman Geliyor?

Hyundai i20, Yeni i20, 2020 i20, 2020 Hyundai i20, Yeni Hyundai i20, Yeni i20 Ne Zaman Geliyor?

B segmentindeki popüler model Hyundai i20’nin yeni hali son derece iddialı. Baştan sona yenilenen ve Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilen 2020 Hyundai i20, tamamen farklı bir tasarım dilini yansıtıyor. Eskisiyle alakası bile kalmayan Yeni Hyundai i20 kokpit tasarımını ben sevdim. Çok daha modern ve çok daha kullanışlı görünen bir yaşam alanı olmuş. Hyundai i20, Yeni i20, 2020 i20, 2020 Hyundai i20, Yeni Hyundai i20, Yeni i20 Ne Zaman Geliyor?

Instagram Hesabım

Ülkemizde de en çok satılan modellerin başında gelen i20, markanın İzmit’teki fabrikasında üretilerek 45’ten fazla ülkeye ihraç ediliyor. Sensuous Sportiness yani Duygusal Sportiflik tasarım felsefesiyle hazırlanan Yeni i20, teknoloji ile sitil mimarisinin en güzel yansıması olarak öne çıkıyor. Yeni i20 yerini alacağı modelden daha sportif ve daha modern bir yapıda olacak. Şık ve dinamik hatlarla B segmentine taze bir soluk getirmesi beklenen Yeni i20, ön tarafındaki yatay konumlandırılmış basamaklı ızgarası ve aşağı doğru uzanan şık far yapısı ile alışılmış kalıpları yıkmaya başlıyor.

Karakteristik ızgaranın haricinde, daha geniş ve daha alçak bir duruş sergileyen gövdenin yan taraflarındaki şişkin ve sert çıkıntılar ise tasarımın farklılığını ön plana çıkarıyor. Bu sayede daha sportif bir görüntü elde edilirken, arkaya doğru uzanan estetik çizgiler de özellikle bagaj kapağında görsel şölen yapmaya başlıyor. Yeni i20, bumerangı andıran krom kaplı C sütunu, Z şeklindeki uzunlamasına LED arka aydınlatma grubu ve stop lambalarının sol tarafına entegre edilen yakıt depo kapağıyla farkını ve yeni karakteristik özelliklerini yansıtıyor.

Yeni Hyundai Tucson Türkiye’de ne zaman satılacak? Hyundai Türkiye yönetimi resmen açıkladı!

2020 Hyundai i20 Yaşam Alanı Özellikleri Nasıl?

Gösterge tablosunu kaplayan yatay kokpit dizaynıyla iddialı. Yeni i20 hem dış hem de kabindeki yeni tasarım diliyle gerçek bir ikon olmayı hedeflerken iç mekanın zarafetini ve estetiğini daha da vurgulamak için dijital donanımlara ağırlık veriyor. Hyundai Yeni i20’nin kokpitinde iki adet 10,25 inç ekrana yer veriyor. Hyundai i20’nin yeni kokpit tasarımı bu modelin hiç olmadığı kadar dikkat çekmesini sağlayan bir faktör olacaktır. Modern çizgiler ve kullanışlı görünen detaylar Yeni i20’nin küçük HB sınıfında hiç olmadığı kadar iddialı olmasını sağlayabilir. Tamamen yeni i20, öncekinden daha güncel bir tasarıma, gelişmiş bağlantıya ve daha gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip. Ek olarak, artık 48 voltluk hafif hibrid seçeneği de var. 2020 i20 ayrıca Akıllı Manuel Şanzıman (iMT) seçeneği ile geliyor. Başka bir seçenek de yedi ileri çift kavramalı şanzıman (7DCT). Hibrit sistemin dizel motor ile birlikte sunulacağı söyleniyor.

Hyundai i20 Ne Zaman Geliyor?

Açıklanan bilgilere göre Ağustos ayında yeni Hyundai i20 üretimi İzmit’te bulunan Hyundai Fabrikası’nda başladı. 2020 Hyundai i20 Ekim ayının ortasından itibaren Türkiye’de satılmaya başlayacak. Yeni i20 bugüne kadar gördüğü ilgiyi en az üçle çarpar diye düşünüyorum.

Yeni i20 Ne Zaman Geliyor? 2020 Hyundai i20 Ne Zaman Satılacak?

Yeni i20 Ne Zaman Geliyor?