Yeni Nissan Qashqai Avrupa fiyatları açıklandı! Yeni Qashqai Türkiye’de ne zaman satılacak?

Yeni Nissan Qashqai fiyat listesi.
Yeni Nissan Qashqai fiyat listesi.

Yeni Nissan Qashqai Avrupa fiyatları açıklandı! Yerini alacağı modelden fiyatı çok uzaklaşmadı! Yeni Qashqai Türkiye’de ne zaman satılacak? Yeni Nissan Qashqai fiyat listesi.

Instagram Hesabım

Yeni Nissan Qashqai’nin Avrupa fiyat listesi açıklandı. Avrupa’da 2021 model Nissan Qashqai’nin ilk teslimatları yaz aylarının başında yapılacak. Nissan Qashqai Türkiye’de Eylül ayından itibaren satışa sunulacak.

Yeni Nissan Qashqai İngiltere’de 1.3 DiG-T 140PS Mild Hybrid manuel şanzıman ile 23 bin 535 Sterlin etiketle satışa sunuldu. Bir diğer motor seçeneği olan 1.3 DiG-T Mild Hybrid 158PS Xtronic otomatik şanzımanlı seçenek içinse 28 bin 455 Sterlin fiyat etiketi belirlendi. Bu motor seçeneği aynı zamanda 6 ileri manuel şanzımanla birlikte 26 bin 855 Sterlin etiketle satışa sunuldu. Bu fiyatlara baktığım zaman 2021 model Nissan Qashqai İngiltere fiyatlarının yerini aldığı seçenekle önemli bir farkı olmadığını gördüm. Umarım Türkiye’de de buna benzer bir fiyatlandırma yapılır. Mild Hybrid seçenekler sadece tüketim ve performansı katkı sağlıyor. Bu sistemlerde sadece elektrikli sürüş menzili bulunmuyor.

Yeni Nissan Qashqai’nin Avrupa donanım paketleriyse sırasıyla şu şekilde belirlenmiş durumda: Visia, Acenta Premium, N-Connecta, Tekna ve Tekna+. Qashqai’nin İngiltere’de en dolu paketinin fiyatıysa 37 bin 835 Sterlin.

Hyundai Türkiye yönetiminden resmi açıklama geldi!

Nissan Qashqai ePower Hibrit modelinin satışı ve fiyatıysa açıklanmadı. Nissan Qashqai’nin en önemli artısı olacak olan bu seçeneğin özellikleri şu şekilde:

2021 Nissan Qahqai’nin en büyük yeniliğiyse bildik hibrit motor seçenekleri unutturacak ePower Hibrit sistemi. Bu sistemde araca gücünü elektrikli bir motor veriyor. Bu motor hem sürüş sırasında geri kazanım enerjisi hem de pillerini şarja takarak şarj edilebiliyor. Ancak asıl dikkat çeken bunlar değil.

Araçta 1.5 litrelik benzinli bir ünite yer alıyor. Bu ünite sürüşe herhangi bir etki etmezken, bir jeneratör gibi sadece elektrikli motoru şarj etmek için çalışıyor. Yani elektrikli ünitenin batarya gücü tükenmeye başladığında bu motor devreye giriyor ve pilleri şarj ediyor. Bu sayede 2021 Nissan Qashqai’nin elektrikli motorunun şarjı hiç bitmiyor.

Bu birliktelikle 2021 Nissan Qashqai 187 HP güç ve 330 Nm tork üretiyor. Bu seçenek iki çeker olarak satışa sunulacak. Yeni Qashqai’de ayrıca 1.3 litre turbo benzinli ünite hafif hibrit teknolojisiyle satışa sunulacak. Bu motor seçeneğinin 138 ve 156 HP güç üreten seçenekleri araçta yer alacak. 156 HP güç üreten seçenek Xtronic otomatik şanzıman ve 4×4 olarak satın alınabilecek.

Araba Habercisi Mayıs 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 28. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 28. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Mayıs 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Mayıs 2021 Sayısı’nda neler var?

Telefon üreticileri resmen elektrikli otomobil işine girdi. İşte ilk otomobil.

Yeni Ford Mondeo kabuk değiştirdi! İşte yeni Mondeo olacak Ford Evos.

Audi Q3 Türkiye’de satışa sunuldu! İşte fiyatı ve öne çıkan özellikleri.

Geniş aileler için 7 koltuklu Seat Tarraco Türkiye’ye geldi.

Audi elektrikli SUV modeli Q4 e-Tron ile öne çıkmayı başardı.

Citroen C5 geri geldi! Ancak bu kez çok farklı ve çok iddialı.

Makyajlanan Volkswagen Polo yine büyük oynuyor.

Farklı bir SUV mı arıyorsunuz? İşte Cupra Formentor.

Fiat Egea Cross parasından çok daha fazlasını sunuyor.

Bu özellik Haziran ayında gelecek olan Honda Jazz’ı satın aldırır.

Karizmatik kompakt sedan Hyundai Elantra satışa sunuldu.

Elektrikli lüks araçta Mercedes Benz zirvesi: EQS

Opel Mokka Türkiye’de kaç para olur? İşte fiyat tahmini.

Yeniden Golf oynama zamanı. Volkswagen Golf 8 test ettik.

2021 model Renault Clio günümüzün öne çıkan yerli araçlarından.

Yeni Nissan Qashqai fiyat listesi.

Yeni Nissan Qashqai fiyat listesi

Yeni Nissan Qashqai’nin Avrupa fiyat listesi açıklandı. Avrupa’da 2021 model Nissan Qashqai’nin ilk teslimatları yaz aylarının başında yapılacak. Nissan Qashqai Türkiye’deyse Eylül ayından itibaren satışa sunulacak.

Yeni Nissan Qashqai fiyat listesi.

Yeni Nissan Qashqai fiyat listesi

Yeni Nissan Qashqai’nin Avrupa donanım paketleriyse sırasıyla şu şekilde belirlenmiş durumda: Visia, Acenta Premium, N-Connecta, Tekna ve Tekna+. Qashqai’nin İngiltere’de en dolu paketinin fiyatıysa 37 bin 835 Sterlin.

Yeni Nissan Qashqai fiyat listesi.