Yeni Renault Clio Motor Awards 2019 Ödül Töreninde The Sun Legend Ödülünü Aldı!

Yeni Renault Clio Sun Legend Ödülü
Yeni Renault Clio Sun Legend Ödülü

Yerli Üretim Yeni Renault Clio büyük bir ödülün daha sahibi oldu. The Sun Gazetesi tarafından düzenlenen Motor Awards 2019 Ödül Töreninde Yeni Renault Clio, The Sun Legend Ödülünü Aldı! Yeni Renault Clio Sun Legend Ödülü.

Araba Habercisi Dergisi, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

Youtube Kanalımız

[irp posts=”7864″ name=”Araba Habercisi Dergisi Ekim Sayısı Çıktı! Teknoloji Dergisi GoToTechno Hediyeli!”]

Bursa’daki Oyak Renault Fabrikası’nda üretilen Yerli Üretim Yeni Renault Clio büyük bir ödülün daha sahibi oldu. Yeni Renault Clio, İngiliz The Sun Gazetesi tarafından düzenlenen Motor Awards 2019 Ödül Töreninde Yeni Renault Clio, The Sun Legend Ödülünü Aldı! Gurur duydum. Hem İngiliz gazetecilerin hem de halkın oylarıyla gelen bu ödül gerçekten Türkiye üretimi adına da çok değerli.

Yeni Renault Clio, şimdiye kadarki en konforlu ve zarif Clio modeli olarak öne çıkıyor. Yeni Clio, bir önceki neslinden sadece daha lüks değil aynı zamanda da gösterge paneli, kapılar ve orta konsol için kırmızı veya turuncu renk seçenekleri ekleyen iki ayrı Color Touch paketiyle de daha fazla kişiselleştirme özellikleri sunuyor. İç mekanda sunduğu sekiz farklı renkteki ambiyans aydınlatmasıyla da premium hissi destekliyor. Yenilenen Renault Clio, bir önceki neslinden 12 mm daha kısa ve 8 mm daha alçak olmasına rağmen iç mekanda daha fazla alan sunuyor. 391 litrelik bagaj hacmiyle de dikkat çekiyor. Opsiyonel olarak BOSE ses sistemi de tercih edilebiliyor.

Yeni Renault Clio Daha Dinamik Tasarım!

Dış tasarımda ise yenilenen Renault Clio artık daha dinamik bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Ön tarafta daha büyük ızgaraya ve daha kaslı bir görüntüye sahip olan Clio, şık ve çevik bir görüntü sunuyor. Valencia Turuncu ve Celadon Mavi gibi yeni renk seçenekleri sunan yeni Renault Clio, özellikle Valencia Turuncu renginde özel bir vernik uygulaması sayesinde daha önce örneği olmayan bir derinlik ve parlaklık sunuyor. Color paketiyle birlikte ön ızgara, yan marşpiyel, arka tampon ve jantlar için de renk kontrastları tercih edilebiliyor.

Sunduğu teknolojiyle de öne çıkan yeni Renault Clio, EASY DRIVE seçeneği sunuyor. Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Şerit Takip Sistemi ve Aktif Acil Durum Fren Desteği gibi özelliklerle de hem konfor hem de güvenlik özellikleri sunuyor. Ayrıca standart olarak yaya ve bisikletçi algılama sistemi, yol işareti tanıma ve altı hava yastığıyla da güvenlik konusunda Euro NCAP testinde aldığı beş yıldızın hakkını veriyor.

Renault Clio Hibrit Motor Seçeneği de Sunacak!

Yeni Renault Clio, üç farklı motor seçeneğiyle piyasaya sunulacak. Bu motor seçeneklerinden ikisi benzin biri ise dizel olarak tercih edilebilecek. Benzinli motor seçeneği olarak 100 beygirlik ve 160 Nm güç sunan TCe 100, beş vitesli manuel şanzımanla veya yedi vitesli CVT şanzımanla tercih edilebiliyor. Bir diğer benzinli motor seçeneği ise daha önce Kadjar ve Megane’da kullanılan TCe 130 olarak öne çıkıyor. Dizel seçenek olarak ise 1.5 litrelik Blue dCi 85 motoruyla 85 beygir güç ve 220 Nm güç sunuyor. 2020 yılının ortalarından itibaren ise Renault Clio hibrit motor seçeneği de sunacak. 1.6 litrelik benzinli motoru ve 1.2 kWh lityum iyon bataryaya sahip çift elektrik motoruyla sunulacak. Şehir içinde ve düşük hızlarda %80’e varan yakıt tasarrufu sunacak olan hibrit Renault Clio, toplam tüketimde ise %40’a varan yakıt tasarrufu sağlayacak.

Yeni Renault Clio Sun Legend Ödülü. Araba Habercisi Dergisi.

VW Türkiye Fabrikası gerçek oldu. Peki bu fabrikanın detayları ne?