Onlarca Elektronik Beyni Olan Yeni Volkswagen Golf 8’in Tüm Yeniliklerini Açıklıyoruz!

Yeni Volkswagen Golf 8 Özellikleri

Volkwagen, 8. Nesil Golf’ün üretimini bu yılın 3. Çeyreğinin sonunda (Eylül) Wolfsburg’daki fabrikasında başlatmayı planlıyor. Yeni nesil Golf’ün Ekim ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Yeni Volkswagen Golf 8 Özellikleri

Araba Testleri, Otomobil Testleri

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

VW başlangıçta Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Golf’ü tanıtmayı planladı. Ancak daha sonra VW’ın tam elektrikli aracı ID’nin önüne Golf’ün geçmemesi için bu karardan vazgeçildi. Buna ek olarak, yeni Golf bir dizi yazılım ile ilgili sorunla karşılaştı.

Yeni BMW 3 Serisi Geliyor! Peki Premium Kompakt Sedan Sınıfında En Çok Kim Satıyor?

Golf 8’in standart özellikleri içinde şerit takip sistemi, LED farlar, çok işlevli bir direksiyon simidi ve orta konsolda minimum 8,25 inçlik bir dokunmatik ekran içeren tamamen dijital bir kokpit olacak. Verileri hızla aktarmak için internet bağlantısı kullanarak araç içi “Volkswagen We” uygulamaları entegre edilebilecek. Yeni Golf ayrıca diğer otomobillerle ve akıllı ulaşım altyapısı sağlayan bölgelerde trafik bilgisi için bağlantıya sahip olacak.

Bu özelliklerin tümünü yeni Golf’e entegre etmek oldukça zor bir iş. Mühendisler şu anda üretim öncesi serinin test edilmesi sırasında yazılım hatalarını sistemden çıkarmakta. Arabada onlarca ECU (beyin) var ve bu sistemler için milyonlarca satır kod yazıldı.

Golf’ün sorunlarının teşhisinde yer alan kıdemli bir elektrik mühendisi, “Bazen birini çözdüğünüzde, yerine iki tane görünür” dedi. Bu kısmen, hepsinin kendi yazılımı olan düzinelerce farklı ECU’dan kaynaklanıyor: “Entegrasyonda dünya şampiyonu olmak zorundayız”.
Golf, 1974 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, 35 milyondan fazla satarak VW’in ikonik bir modeli haline geldi.

Araba Habercisi Dergisi

Yeni Volkswagen Golf 8 Özellikleri

 

Yeni Volkswagen Golf 8 Özellikleri, Golf 8 Ne Zaman Satılacak, VW Golf 8 Ekim, Golf 8 Yenilikleri, Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Haberleri, Araba Sürüşleri, Otomobil Haberleri

Etiketler:, , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares