Yeni Volkswagen Tiguan Türkiye’de kaç paraya satışa sunulur? Mart ayında yeni VW Tiguan geliyor!

Yeni Volkswagen Tiguan fiyat tahmini.
Yeni Volkswagen Tiguan fiyat tahmini.

Yeni Volkswagen Tiguan Türkiye’de kaç paraya satışa sunulur? Mart ayında yeni VW Tiguan geliyor! Yeni Volkswagen Tiguan fiyat tahmini.

CHERY SATIN ALIRSAM BAŞIMA NELER GELİR?

Volkswagen, Tiguan’ın üçüncü neslinin Türkiye’de satışa sunulmasına artık sayılı günler kaldı. 2024 VW Tiguan modeli Türkiye’de yılın ilk çeyreğinin sonlarında satışa sunulacak. Yani Mart ayında yeni VW Tiguan Türkiye yollarına çıkacak.

Bu arada Yeni Tiguan’ın ön satışları Avrupa’da başladı. Tiguan’ın 96 kW (130 PS) 48 V hafif hibrit baz versiyonu Almanya’da 36.600 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Eğer bu motor seçeneğini Volkswagen Türkiye getirirse günün şartlarına göre en uygun fiyatlı kompakt SUV modellerden birisi olur. Neyse, fiyat tahmini yapmaya başlayalım. Almanya’da vergiler dahil 36 bin 600 Euro olan fiyatı vergi çıkıldıktan sonra 30 bin Euro civarında oluyor. Basit bir hesapla Türkiye satış fiyatı 1,9 ile 2 milyon TL arasında olur gibi görünüyor. Ancak Doğuş Otomotiv Volkswagen ne yapar bunu kestirmek güç. Çünkü araç bulunurluğu konusunda 2024 yılından da çok ümitli olmadıklarını söylüyorlar.

Dış tasarımında olduğu gibi Tiguan’ın iç mekanı da tamamen yeni bir konsept ve tasarıma sahip. Volkswagen markasının elektrikli modellerinin tasarımına benzer bulduğum Tiguan’ın geçmiş nesillere göre biraz daha farklı bir tasarımı var. Bunun yerine modelin ismine yakışır bir şekilde elektrikli model ailesine benzetmek yerine Tiguan’a kendine has bir tasarım yapılabilirdi. Yalnızca otomatik şanzımanla satışa sunulacak olan Yeni Volkswagen Tiguan’da tanıdığımız TSI ve TDI motorlar satışa sunulacak. Bunlara hafif hibrit seçeneği de eşlik edecek. Tiguan bence en büyük şovunu şarj edilebilir hibrit PHEV ile yapacak. İlk açıklanan bilgilere göre PHEV Tiguan 100 kilometreye varan bir elektrikli sürüş menzili sunacak. Bu benim 3 günlük ihtiyacımı rahatlıkla karşılayacak bir menzil. Benzinli motora da sahip olduğu için menzilinin bitmesi gibi bir sıkıntısının olmaması da büyük bir artı olacak. Bu model Türkiye’de satışa sunulabilir ama fiyatı çok yüksek olacaktır.

0 KM OTO PAZARINDA İNDİRİM! Toyota Türkiye onu online satışa çıkardı fiyatını 227 bin TL indirdi!

Araba Habercisi KIŞ 2023 2024 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin KIŞ 2023 2024 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 56. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 56. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz. ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYIN!

Araba Habercisi Dergisi Kış Sayısı 2024.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. 

Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 56. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Yeni Volkswagen Tiguan fiyat tahmini.

Yeni Volkswagen Tiguan fiyat tahmini.

Yeni Volkswagen Tiguan fiyat tahmini.

Youtube Murat Tosun