ZES’in Elektrikli Araba Şarj İstasyonu Sayısı 23’e Çıktı Hedef Seneye 200

ZES Elektrikli Sarj istasyonu Nerede

Türkiye’de hayata geçirdiği elektrikli şarj istasyonlarıyla tasarruflu, sıfır emisyonlu ve sessiz elektrikli araçların yaygınlaşmasına katkıda bulunan Zorlu Enerji Solutions (ZES), iki farklı noktada daha şarj istasyonu açtı. ZES Elektrikli Sarj istasyonu Nerede

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

İzmir Gaziemir, Manisa Merkez Zorpet ve Manisa Salihli’de açılan elektrikli şarj istasyonlarından kullanıcılar, belirli bir süre için ücretsiz kullanım hizmetiyle yararlanacak.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanımı gittikçe yaygınlaşan elektrikli otomobiller; çevreci, tasarruflu, sıfır emisyonlu ve aynı zamanda gürültüsüz olmaları nedeniyle tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Hayata geçirdiği yeni nesil teknolojilerle “geleceğin enerji şirketi” olma yolunda hızla ilerleyen Zorlu Enerji ise 2018 yılında kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) ile elektrikli araçlar için şarj istasyonları hayata geçirmeye devam ediyor.

Elektrikli Araçlarla Uzun Yolculuk Yapılabilecek

Sadece şehir içi kullanım için değil, aynı zamanda şehir dışı seyahatlerde de elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve onlara kesintisiz bir sürüş deneyimi sunmak için çalışmalarına devam eden ZES, bu kapsamda Ege’de iki farklı noktada daha elektrikli şarj istasyonu hayata geçirdi. İzmir’in Gaziemir ilçesi ile Manisa’nın merkezi ve Salihli ilçesinde tüketicilerin kullanımına sunulan elektrikli şarj istasyonları, belirli bir süre için ücretsiz kullanım hizmeti verecek.

Hedef 200 nokta ZES istasyonu

Açılan 2 yeni istasyon ile İzmir, Manisa, Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir, Bilecik, Bursa, Kocaeli ve İstanbul illerinde toplam 23 farklı noktada elektrikli şarj istasyonlarıyla hizmet veren ZES istasyonlarının, 2019 sonuna kadar 200’e çıkarılması hedefleniyor. Bu sayede kullanıcılar, Türkiye’nin birçok bölgesine şarj problemi yaşamadan rahatça yolculuk yapabilecek. Şarj istasyonlarının artması, elektrikli araç ekosistemine de katkı sunarken birçok elektrikli araç markasının da Türkiye pazarına giriş sürecini hızlandırması anlamına geliyor.

Zorlu Enerji Elektrikli Araç Ekosistemi

Her geçen gün arttırdığı elektrikli şarj istasyon ağıyla tüketicilerine sunduğu hizmeti genişleten ZES’e ilave olarak Zorlu Enerji’nin elektrikli araç ekosistemine katkıda bulunmak için “electrip” adında saatlik kiralama hizmeti de bulunuyor. Electrip’le tüketiciler belirlenen ZES istasyonlarından mobil uygulama üzerinden randevu sistemiyle elektrikli araç kiralayabiliyorlar. Şimdilik İstanbul’da hizmet veren electrip’den yakında diğer şehirlerde de faydalanılabilecek.

[irp posts=”2542″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin İlk İki Sayısı Turkcell Dergilik Yayında”]

ZES Elektrikli Sarj istasyonu Nerede

Araba Habercisi Murat Tosun

1 Kadın 1 Erkek Youtube MSE Medya Kanalı’nda Araba Testi İzle

ZES Elektrikli Sarj istasyonu Nerede, Elektrikli Araba Şarj İstasyonu, elektrikli araba şarjları, elektrikli araba, Zorlu Energy Solutions Ne Demek, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri

ZES Elektrikli Sarj istasyonu Nerede, Elektrikli Araba Şarj İstasyonu, elektrikli araba şarjları, elektrikli araba, Zorlu Energy Solutions Ne Demek, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri
ZES Elektrikli Sarj istasyonu Nerede

Youtube Murat Tosun