Audi A1’in Crossover Modeli A1 Citycarver Adıyla Ortaya Çıktı! Ne Zaman Satılacak?

2020 Audi A1 Citycarver Tanıtıldı! SUV segmentinin önlenemez yükselişi karşısında mevcut modellerin crossover seçenekleri de gün geçtikçe artıyor. Bu modaya uyan en son model ise Audi A1 oldu. Audi’nin en küçük modeli ve tam bir şehirli olan A1 crossover modeli A1 Citycarver adıyla tanıtıldı. 2020 Audi A1 Citycarver Tanıtıldı!

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Audi A1, Citycarver versiyonuyla müşteri kitlesini artırmayı hedefliyor. Audi’nin dört tekerlekten çekiş sistemi olan quattro sistemine sahip olmayacak olan model, yerden yüksek yapısıyla dikkat çekiyor. 4 metrelik uzunluğuyla şehir içi kullanım için ideal olan Audi A1, şimdi de hafta sonları hafif arazide küçük kaçamaklara izin verecek. Yükseltilmiş süspansiyonları, alt gövde koruması ve daha kaslı görünümüyle oldukça başarılı bir tasarıma sahip olan A1 Citycarver, sekizgen çerçevesinin üstündeki iki karakteristik yuva ve 40 mm daha yüksek yapısıyla A1 Sportback modelinden farklılaşıyor.

İç tasarımında güncel Audi tasarımını koruyan model, 8,8 inçlik MMI dokunmatik ekranı ve 10,25 inçlik hayalet ekranıyla dikkat çekiyor. Teknoloji paketiyle birlikte 10,1 inçlik MMI dokunmatik ekran da tercih edilebiliyor. Ayrıca kablosuz şarj imkanı da sunuluyor. Bang & Olufsen ses sistemi de opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Motor seçenekleri henüz resmi olarak açıklanmasa da A1 Sportback ile aynı motor seçeneklerine sahip olması bekleniyor. Eylül ayından itibaren Avrupa’da siparişleri alınmaya başlanacak olan Audi A1 Citycarver modelinin teslimatları Kasım ayında başlayacak.

2020 Audi A1 Citycarver Tanıtıldı, Araba Habercisi Dergisi.

Teknoloji Dergisi GoToTechno Hediyeli Araba Habercisi Yaz Sayısı Dergiliklerde Çıktı!

Teknoloji Dergisi Hediyeli Araba Dergisi Yaz Sayısı’nda Neler Var?

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Etiketler:, , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares