Audi A1’in Crossover Modeli A1 Citycarver Adıyla Ortaya Çıktı! Ne Zaman Satılacak?

2020 Audi A1 Citycarver Tanıtıldı

2020 Audi A1 Citycarver Tanıtıldı! SUV segmentinin önlenemez yükselişi karşısında mevcut modellerin crossover seçenekleri de gün geçtikçe artıyor. Bu modaya uyan en son model ise Audi A1 oldu. Audi’nin en küçük modeli ve tam bir şehirli olan A1 crossover modeli A1 Citycarver adıyla tanıtıldı. 2020 Audi A1 Citycarver Tanıtıldı!

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Audi A1, Citycarver versiyonuyla müşteri kitlesini artırmayı hedefliyor. Audi’nin dört tekerlekten çekiş sistemi olan quattro sistemine sahip olmayacak olan model, yerden yüksek yapısıyla dikkat çekiyor. 4 metrelik uzunluğuyla şehir içi kullanım için ideal olan Audi A1, şimdi de hafta sonları hafif arazide küçük kaçamaklara izin verecek. Yükseltilmiş süspansiyonları, alt gövde koruması ve daha kaslı görünümüyle oldukça başarılı bir tasarıma sahip olan A1 Citycarver, sekizgen çerçevesinin üstündeki iki karakteristik yuva ve 40 mm daha yüksek yapısıyla A1 Sportback modelinden farklılaşıyor.

İç tasarımında güncel Audi tasarımını koruyan model, 8,8 inçlik MMI dokunmatik ekranı ve 10,25 inçlik hayalet ekranıyla dikkat çekiyor. Teknoloji paketiyle birlikte 10,1 inçlik MMI dokunmatik ekran da tercih edilebiliyor. Ayrıca kablosuz şarj imkanı da sunuluyor. Bang & Olufsen ses sistemi de opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Motor seçenekleri henüz resmi olarak açıklanmasa da A1 Sportback ile aynı motor seçeneklerine sahip olması bekleniyor. Eylül ayından itibaren Avrupa’da siparişleri alınmaya başlanacak olan Audi A1 Citycarver modelinin teslimatları Kasım ayında başlayacak.

2020 Audi A1 Citycarver Tanıtıldı, Araba Habercisi Dergisi.

[irp posts=”7247″ name=”Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!”]

Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısında Neler Var?

Opel 50 km boyunca hiç yakmayan SUV yaptı!
Cabrio SUV olur mu demeyin? Volkswagen yaptı.
Elektrikli Audi SUV rakiplerinden önce geldi.
Mercedes Benz Kompakt Sedan A200 ile çok iddialı.
Yeni Opel Corsa Elekrikli Seçeneğiyle Geliyor!
Ford SUV Şansını Puma ile deneyecek.
Yeni Mazda3 180 Beygir Oldu.
Fabrika Çıkışı LPG’li Honda Civic Testi.
Yerli Malı Renault Clio Yenilendi.
Nissan Qashqai CVT şanzıman dönemini kapattı.

Teknoloji Dergisi GoToTechno Eylül Sayısı Çıktı!

Teknoloji Dergisi GoToTechno Dergisi kolay anlaşılan diliyle ön plana çıkan bir dergi. Araba Habercisi Dergisi’nin hediyesi olmasının dışında Turkcell Dergilik üzerinden tüm sayıları ücretsiz okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!