İşte Ağustos Ayının Sonunda Ortaya Çıkan Türkiye’nin En Çok Satan Sedan Arabaları!

Türkiye'nin En Çok Satan Sedan Arabaları

İşte Ağustos Ayının Sonunda Ortaya Çıkan Türkiye’nin En Çok Satan Sedan Arabaları! Türkiye’nin En Çok Satan Sedan Arabaları.

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanan Ocak-Ağustos 2019 Satış Rakamları’na göre ülkemizde en çok satan 20 sedan modeli araştırdım. Zirve Fiat Egea’nın olurken, Egea gibi Türkiye’de üretilen Megane ikinci, Corolla üçüncü, Civic dördündü durumda.

SIRAMARKAMODELSINIFOCAKŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRANTEMMUZAĞUSTOSTOPLAM
1FiatEgeaC11.2782.5486.1523.6984.0744.4931.4242.19025.857
2RenaultMeganeC16501.0923.1111.2201.9652.2761.2541.47013.038
3ToyotaCorollaC11178731.7171.5002.2212.3351.1261.16711.056
4HondaCivicC16898671.3081.2381.4231.6407641.1729.101
5VWPassatD15748101.3536063338374801.8556.848
6SkodaOctaviaC11201738623964218611346613.628
7Peugeot301B13003719155713404512653223.535
8FordFocusC1872401.0475274475861301093.173
9MercedesC SerisiD1575017172963834243192512.948
10HyundaiAccent BlueC12623836353374432953991262.880
11OpelAstraC1413027322691075583004122.721
12SkodaSuperbD1883254162362563251402772.063
13RenaultSymbolB195128105177199509923531.658
14CitroenC-ElyseeB146523322293202471362061.568
15BMW3 SerisiD1751482431441171482263041.405
16MercedesE SerisiE1338886991453232701921.236
17BMW5 SerisiE180761291721041962032021.162
18AudiA4D127016436190284531953
19AudiA3 SEDANC1838988671812633673880
20HyundaiElantraC19723189985014056112873
Türkiye'nin En Çok Satan Sedan Arabaları
Türkiye’nin En Çok Satan Sedan Arabaları

Türkiye’nin En Çok Satan Sedan Arabaları. Araba Habercisi Dergisi.

Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC’in Dünya Lansmanı Frankfurt Fuarı’nda Yapıldı!