Yeni Hyundai Elantra Türkiye’de Ne Zaman Satılacak? Elantra Hibrit Kaç Beygir Güç üretiyor?

2020 Hyundai Elantra Hibrit
2020 Hyundai Elantra Hibrit

Yeni Elantra, 2020 Elantra, Yeni Hyundai Elantra, 2020 Hyundai Elantra Hibrit, Hyundai Elantra 2020 Özellikleri Neler, Yeni Elantra Ne Zaman Satılacak?

Yeni Hyundai Elantra Hibrit özellikleri neler? Hyundai Elantra Hibrit Kaç Beygir Güç üretiyor? 2020 Hyundai Elantra Hibrit.

Instagram Hesabım

Yeni modelle birlikte daha farklı bir tasarım diline kavuşan Elantra, spor otomobillerde görmeye alıştığımız egzotik dört kapılı bir coupe görüntüsü sunuyor. Hyundai mühendisleri ve tasarımcıları yeni modelde daha uzun, daha geniş ve daha alçak bir yapı ortaya çıkarmış. Bir önceki nesilden 5.5 cm daha uzun olan otomobil, iç mekanda da daha geniş bir oturma alanı sunuyor.

Yeni Hyundai Elantra Hibrit Özellikleri Neler?

Hyundai, Elantra modelinde ilk kez hibrit motor teknolojisine yer veriyor. Böylelikle markanın çevreci modeler gamına dahil olan Elantra Hybrid 1.6-litrelik GDI Atkinson çevrimine sahip dört silindirli benzinli motora kavuşmuş oluyor.
Elantra Hybrid’de benzinli motora ek olarak 32 kw’lik bir elektrikli motora da (44 HP) yer veriliyor. Her iki motorun birleşmesiyle toplam 139 beygire ulaşan Elantra, daha dinamik ve daha ekonomik bir sürüş vaad etmiş oluyor. Yeni Hyundai Elantra benzinli ve elektrikli motorun işbirliği sayesinde 264 Nm tork üretiyor.

Hyundai’nin geliştirilmiş 6 ileri çift kavramalı şanzımanıyla donatılan bu versiyon, daha hızlı vites geçişleriyle rakiplerinden ayrılıyor deniliyor. Hyundai bu araçta değişken oranlı CVT şanzıman yerine iyi bir karar vererek hızlı vites değiştiren çift kavramalı otomatik şanzımana yer vermiş. Ayrıca, kullanılan yüksek verimli elektrikli motor sayesinde düşük hızlarda anlık tork elde ediliyor ve böylelikle benzinli motorun devreye girmesi engellenmiş oluyor. Bu yeniliğin en büyük avantajı, otomobile yakıt ekonomisi kazandırıyor olması. Yüksek hızlarda ise devreye giren benzinli motorla beraber daha dinamik ve etkili bir sürüş elde ediliyor. Hyundai Elantra Hibrit’in ortalama yakıt tüketimi 5.6 litre olarak açıklanıyor. 

Hyundai Elantra Motor Seçenekleri Neler? 2020 Hyundai Elantra Hibrit.

Hyundai Elantra radikal bir kararla hibrit ve 2.0 litrelik benzinli üniteyle birlikte satılacak. Bunun dışında bir motor seçeneği şimdilik açıklanmamış durumda. Sanırım olmayacak. 2.0 litrelik benzinli ünite ülkemizde görmeyeceğimiz bir seçenek olacaktır. Bu motor seçeneği 147 beygir güç ve 179 Nm tork üretiyor.

Hyundai Elantra Hibrit Türkiye’de ne zaman satılacak?

Yeni Hyundai Elantra’nın üretimi 2020 sonbaharda başlayacak ve sonrasında Türkiye’de de satışa sunulacak. Yeni Hyundai Elantra’nın Kasım ayının başında Türkiye’de satışa sunulmasını bekliyorum.

Yeni Skoda Scala dizel otomatik kaç paraya satılıyor? Skoda Türkiye ödeme tarihindeki fiyatlar geçerli dedi!

2020 Hyundai Elantra Hibrit

2020 Hyundai Elantra Hibrit

2020 Hyundai Elantra Hibrit