Nissan’ın Tasarım Dili 2020 Yılında Değişiyor! Teknolojik Tasarıma Geçiş Yapıyorlar!

2020 Nissan ProPilot Tasarımları Nasıl

2020 Nissan ProPilot Tasarımları Nasıl? Nissan’ın otonom sürüş alanındaki ProPilot 2.0 teknolojisi Japonya’da tanıtıldı. ProPilot 2.0 teknolojisi, Nissan’ın DNA’sını yansıtan ama aynı zamanda da fütüristik tasarıma geçiş sürecinde etken rol oynayacak. Nissan Skyline Sedan, Infiniti Q50 tabanında geliştirilen bir model olarak öne çıkıyor. 2020 Nissan ProPilot Tasarımları Nasıl?

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Nissan’ın Tasarım Direktörü Alfonso Albaisa, Nissan Skyline Sedan’ın ön tasarımının otonom sürüş teknolojisi nedeniyle değişmesi gerektiğini belirtti. ProPilot 2.0 sistemi için ihtiyaç duyulan tüm sensörlerin yerleştirilmesi için Nissan Skyline Sedan’ın ön ızgarasının genişletilmesi gerekiyor. Albaisa, ‘İçerideki teknolojik değişimler nedeniyle dış tasarımı değiştirmemiz gerekiyor. Teknolojinin içerdiği ögeleri yerleştirmek için çok daha fazla alana ihtiyacımız var’ dedi.

2020 Nissan Yeni Tasarımla Geliyor
2020 Nissan Yeni Tasarımla Geliyor
2020 Nissan Yeni Tasarımla Geliyor
2020 Nissan Yeni Tasarımla Geliyor

Nissan Skyline Sedan, otonom sürüş sistemi ProPilot’un ilk uygulandığı Nissan modeli olarak öne çıkıyor. Ön tasarımda yapılacak olan tasarımsal değişiklikler farkedilir düzeyde olmayacak olmasına rağmen teknolojinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için gereklidir. Tüm otomobil üreticilerinde otonom sürüş teknolojileri entegre edildikçe tasarım da buna bağlı olarak değişmesi gerektiği belirtildi. Sadece dış tasarımda değil iç tasarımda da yeni ögeler ilave edilecek olan Skyline Sedan, otonom sürüş esnasında sadece yolu ve trafiği değil sürücüsünü de kontrol edecek. Skyline Sedan’ın ön konsoluna yerleştirilecek gece görüşlü ve yüksek çözünürlüklü kamerayla direksiyondaki sürücünün acil bir durumda aracın kontrolünü alıp alamayacağını anlık olarak kontrol edecek.

2020 Nissan ProPilot Tasarımları Nasıl? Araba Habercisi Dergisi.

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Etiketler:, , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares