Sınıfının En Aerodinamik Modeli: Opel Astra! Ben Demiyorum Opel Türkiye Açıklamış!

2020 Opel Astra Yorumları
2020 Opel Astra Yorumları

Opel Astra tamamen yeni nesil motor ve şanzımanlarla düşük emisyon konusunda çıtayı bir üst seviyeye çıkarıyor denilen bir açıklama Opel Türkiye tarafından yapıldı. 2020 Opel Astra Yorumları.

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Opel Astra’da kullanıma sunulan modern dizel ve üç silindirli benzinli motorlar, düşük ses seviyesi, canlı performans ve üstün sürüş konforunu bir arada sunuyor. Motor bloğundaki dengeleyici mil titreşimleri önlüyor. Güç aralıkları 105 hp ile 145 hp arasında değişirken tork değerleri ise 195 Nm ile 300 Nm arasında olarak açıklandı.

Sınıfının En Aerodinamik Modeli: Opel Astra! Neden mi?

Astra ayrıca aerodinamik açıdan da sınıfına öncülük ediyor. 0,26’lık sürtünme katsayısı ile Opel Astra Hatchback sınıfının en aerodinamik aracı olarak zirveye oturuyor. Yeni Astra’da uygulanan iyileştirmeler sayesinde WLTP döngüsüne göre km’de 4,5 gr CO2 emisyon salım değeri tasarruf ediliyor.

2020 Opel Astra Teknik Özellikleri Neler?

Opel Astra’da kullanılan 3 silindirli benzinli motorlar 1.2 ve 1.4 litre olarak karşımıza çıkıyor. Bu motorlar 110 beygirden 145 beygire ve 195 Nm’den 236 Nm’ye kadar güç sağlıyorlar. 1.2 litrelik motor sadece manuel şanzımanla sunulurken, 1.4 litrelik motor 7 ileri otomatik şanzımanla da tercih edilebiliyor. Astra’da sunulacak dizel motorlar ise 1.5 litre olarak öne çıkıyor. 105 beygir ve 122 beygir olmak üzere iki farklı güce sahip motorlar 260 Nm ve 300 Nm tork sunuyor.

Bu Havayastığını Çok Uzun Zamandır Bekliyordum! En Sonunda Hyundai Grubu Yaptı!

2020 Opel Astra Yorumları. Araba Habercisi Dergisi.

Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısında Neler Var?

Opel 50 km boyunca hiç yakmayan SUV yaptı!
Cabrio SUV olur mu demeyin? Volkswagen yaptı.
Elektrikli Audi SUV rakiplerinden önce geldi.
Mercedes Benz Kompakt Sedan A200 ile çok iddialı.
Yeni Opel Corsa Elekrikli Seçeneğiyle Geliyor!
Ford SUV Şansını Puma ile deneyecek.
Yeni Mazda3 180 Beygir Oldu.
Fabrika Çıkışı LPG’li Honda Civic Testi.
Yerli Malı Renault Clio Yenilendi.
Nissan Qashqai CVT şanzıman dönemini kapattı.

Teknoloji Dergisi GoToTechno Eylül Sayısı Çıktı!

Teknoloji Dergisi GoToTechno Dergisi kolay anlaşılan diliyle ön plana çıkan bir dergi. Araba Habercisi Dergisi’nin hediyesi olmasının dışında Turkcell Dergilik üzerinden tüm sayıları ücretsiz okuyabilirsiniz.