Skoda SUV Ailesini Genişletiyor Skoda Kamiq Üretimini Başlatıyor! İşi Çok Zor!

2020 Skoda Kamiq Üretimi Başladı
2020 Skoda Kamiq Üretimi Başladı

Skoda, Kamiq modelinin üretimine Çek Cumhuriyeti’nde Mlada Boleslav’daki ana fabrikasında başladı. Skoda bu fabrikasında Octavia, Fabia, Scala ve Karoq modelini de üretiyor. Küçük SUV modeli olan Kamiq, Skoda’nın SUV ailesinin en küçük üyesi olarak aileyi tamamlıyor. 2020 Skoda Kamiq Üretimi Başladı.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Peugeot 2008, VW T-Cross, Renault Captur, Nissan Juke gibi ciddi rakipleri olacak olan Skoda Kamiq’in işi oldukça zor. Ancak Skoda markasının vizyonu olan ‘Simply Clever’ yani ‘Basit ama akılcı çözümler’ ile öne çıkması bekleniyor.

[irp posts=”5738″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz Sayısı Dergiliklerde Linkler Haberde! Teknoloji Dergisi Hediyeli!”]

Araba Habercisi Dergisi ve GoToTechno Dergisi’ni Okuyabileceğiniz Linkler Haberde!

Skoda, Mlada Boleslav’daki fabrikasında Kamiq modelinin üretimi için yaklaşık 100 milyon Euro yatırım yaptı. MQB27 platformu üzerinde üretilecek olan model için sadece temel değişiklikler değil yeni LED farlarının montajı için teknoloji altyapısını da yeniledi. Skoda, Mlada Boleslav fabrikasında günde 400 adet Kamiq üretiyor.

4.2 metrelik uzunluğuyla hatchback model uzunluğunda olan Kamiq, geniş ve yüksek yapısıyla çok daha fazla iç hacim iddiasıyla sunuluyor. Arka tarafta yaşam alanı kısıtlı olacak olsa da hedef kitlesi olan genç kullanıcılar için yeterli iç mekan ve bagaj alanı sunuyor. Son teknoloji sürüş destek sistemleri, ekonomik motor seçenekleri ve en yeni multimedya sistemiyle göze çarpıyor. Sadece önden çekişli sunulacak olan model, Karoq yerine daha kompakt seçenek arayan şehirli kullanıcıların tercihi olmayı hedefliyor.

2020 Skoda Kamiq Üretimi Başladı
2020 Skoda Kamiq Üretimi Başladı

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

2020 Skoda Kamiq Üretimi Başladı, Araba Habercisi Dergisi.

Youtube Murat Tosun