Hyundai IONIQ 5 Tanıtıldı! 5.2 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabiliyor 302 HP güç üretiyor!

2021 IONIQ 5.
2021 IONIQ 5.

Hyundai IONIQ 5 Tanıtıldı! 5.2 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabiliyor 302 HP güç üretiyor! 2021 IONIQ 5, Yeni IONIQ 5, Hyundai IONIQ 5 tanıtıldı, Elektrikli araçlar IONIQ 5, Elektrikli otomobiller IONIQ 5.

Instagram Hesabım

Otomotiv sektöründe işler artık tamamen değişiyor. Hyundai’nin elektrikli araçları için kurduğu IONIQ markasının ilk modeli olan IONIQ 5 tanıtıldı. Aracın teknik özellikleri olduğu kadar sundukları da son derece etkileyici. 4.635 mm uzunluğunda, 1.605 mm yüksekliğinde ve 1.890 mm genişliğinde olan araç 3000 mm dingil mesafesine sahip. Bu dingil mesafesiyle sınıfının en geniş yaşam alanlarından birini sunuyor. Koltuklar dik konumdayken 531 litre bagaj hacmine sahip olan araç, arka koltuklar yatırıldığında 1591 litrelik kullanım alanı sunabilecek. Araç içinde bulunan tüm koltuklar hareket kabiliyetine sahipken, özellikle ön koltukların yatağa dönüşüyor olması nefis düşünülmüş.

Teknik özelliklerine baktığım zaman araç iki çeker ve dört çeker olarak ikiye ayrılmış durumda. İki çeker olan versiyon 215 HP güç ve 350 Nm tork üretirken, 0-100 km/s hızlanması 7.4 saniye sürüyor. Dört çeker versiyonsa 302 HP güç, 605 Nm tork üretirken 0-100 km/s hızlanması için 5.2 saniyenin yeterli olduğu belirtiliyor. Bu veriler araçta 72.6-kWh Batarya sunan seçeneğe ait. Hyundai IONIQ 5’te bir diğer seçeneği 58-kWh Bataryalı versiyon oluşturuyor. Bu bataryanın kullanıldığı versiyon daha uygun fiyatlı olacak. Ancak hem daha kısa menzil hem de daha az performans sunacak.

Açıklanan bilgilere göre IONIQ 5, beş dakikalık şarj ile 100 km menzil sunacak. 480 km maksimum menzil sunacak aracın pilleri 18 dakika içinde yüzde 80 oranında dolabilecek. IONIQ 5 bu yılın ortalarından itibaren Avrupa pazarlarında satışa sunulacak.

Hyundai Santa Cruz pickup üretim onayını aldı! Etkileyici tasarımlı araç ne zaman satışa sunulacak?

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Şubat 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 25. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 25. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Türk Telekom Dergilik üzerinden de yayın hayatına devam ediyor. Google Play ya da App Store’dan Türk Telekom e-dergi  uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Türk Telekom e-dergi iOS ve Android uygulamalarını indirerek dergiyi okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2021 sayısı ayrıca Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Şubat 2021 Sayısı’nda neler var? 2021 IONIQ 5.

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat sayısı her zaman olduğu gibi keyif almanızı sağlayacak bir sayı oldu.

Yeni Dacia Duster yoksa bu mu? İşte Dacia Bigster Consept.

Audi elektrikli modellerinde satış rekorları kırıyor.

Yeni Renault Megane geliyor. Yeni motoruyla çok iddialı olur gibi görünüyor.

Yeni Opel Crossland satışa çıktı. Yeni tasarımıyla adını çok daha yukarlara taşır.

Nissan Juke küçük SUV sonunda Türkiye’de satışa sunuldu.

Kült bir otomobilin yeniden doğuşu: Renault 5.

Aile otomobili olsun biraz da hızlı olsun diyenlere: Honda Civic Sedan 182 HP.

Yeni bir lüks otomobil deneyimi sunan Yeni Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye’de satışa sunuldu.

Peugeot 208 Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni özellikleri ve iddialı tasarımıyla çok ilgi görür.

Volkswagen ticari araçların önemli oyuncusu Caddy en küçük vidasına kadar yenilenmiş versiyonuyla Türkiye’de.

Ezber Bozan Fiat Egea ailesi yenilendi! Aileye Fiat Egea Cross katıldı.

Ticari araçlarda elektrik sayfası açılıyor!

Kompakt SUV sınıfının önemli oyuncusu Seat Ateca’yı test ettik!

2021 IONIQ 5.

2021 IONIQ 5.

2021 IONIQ 5.

2021 IONIQ 5.