Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? ePower Hibrit sistemiyle fark yaratacak!

2021 Nissan Qashqai ne zaman satılacak?
2021 Nissan Qashqai ne zaman satılacak?

Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak? ePower Hibrit sistemiyle fark yaratacak! 2021 Nissan Qashqai ne zaman satılacak?

Instagram Hesabım

Nissan Qashqai yenilenmiş haliyle çok iddialı olacak. SUV sınıfının iddialı modeli olan Nissan Qashqai 2021 versiyonuyla yepyeni özellikleri kullanarak SUV sınıfında yine öne çıkar.

Merakla beklenen bu yenilemenin ardından Nissan Qashqai’nin küllerinden doğduğu söylemleri karşıma çıktı. Gerçekten de bu modelin yeni tasarımına ve yeni sunduğu detaylara baktığım zaman bu söyleme yüzde 100 katılıyorum. Tasarımında radikal bir değişim olmasa bile çok etkili dokunuşlar yapmışlar. Özellikle çok daha kaliteli görünüyor olması onun elini güçlendirecek çok önemli bir koz olacak.

Yaşam alanıyla tam beklediğim gibi eksik dediğimiz yönler radikal bir biçimde değişmiş şekilde karşıma çıktı. Yerini aldığı modele göre daha kaliteli ve daha teknolojik bir yaşam alanına kavuşmuş. Bunu yaparken yaşam alanında genişliğin ve bagaj hacmi de dahil olmak üzere eşya yükleme kabiliyetinin de artması onun elini güçlendirir.

2021 Audi Q2 SUV’un fiyatları açıklandı!

2021 Nissan Qahqai’nin en büyük yeniliğiyse bildik hibrit motor seçenekleri unutturacak ePower Hibrit sistemi. Bu sistemde araca gücünü elektrikli bir motor veriyor. Bu motor hem sürüş sırasında geri kazanım enerjisi hem de pillerini şarja takarak şarj edilebiliyor. Ancak asıl dikkat çeken bunlar değil.

Araçta 1.5 litrelik benzinli bir ünite yer alıyor. Bu ünite sürüşe herhangi bir etki etmezken, bir jeneratör gibi sadece elektrikli motoru şarj etmek için çalışıyor. Yani elektrikli ünitenin batarya gücü tükenmeye başladığında bu motor devreye giriyor ve pilleri şarj ediyor. Bu sayede 2021 Nissan Qashqai’nin elektrikli motorunun şarjı hiç bitmiyor.

Bu birliktelikle 2021 Nissan Qashqai 187 HP güç ve 330 Nm tork üretiyor. Bu seçenek iki çeker olarak satışa sunulacak. Yeni Qashqai’de ayrıca 1.3 litre turbo benzinli ünite hafif hibrit teknolojisiyle satışa sunulacak. Bu motor seçeneğinin 138 ve 156 HP güç üreten seçenekleri araçta yer alacak. 156 HP güç üreten seçenek Xtronic otomatik şanzıman ve 4×4 olarak satın alınabilecek.

Yeni Nissan Qashqai daha önce yapılan açıklamalara göre Türkiye’de Eylül ayından itibaren satışa sunulacak.

2021 Nissan Qashqai ne zaman satılacak?

2021 Nissan Qashqai ne zaman satılacak

Yerini aldığı modele göre daha kaliteli ve daha teknolojik bir yaşam alanına kavuşmuş. Bunu yaparken yaşam alanında genişliğin ve bagaj hacmi de dahil olmak üzere eşya yükleme kabiliyetinin de artması onun elini güçlendirir.

2021 Nissan Qashqai ne zaman satılacak

Yeni Nissan Qashqai daha önce yapılan açıklamalara göre Türkiye’de Eylül ayından itibaren satışa sunulacak.