Coupe SUV Renault Arkana Almanya Fiyat Listesi nasıl? Türkiye’de satılırsa Renault Arkana kaç para olur?

2021 Renault Arkana fiyat listesi.
2021 Renault Arkana fiyat listesi.

Coupe SUV Renault Arkana Almanya Fiyat Listesi nasıl? Türkiye’de Renault Arkana kaç para olur? 2021 Renault Arkana fiyat listesi.

Instagram Hesabım

2021 Renault Arkana piyasalara bağlı olarak TCe versiyonları için Avrupa siparişleri alınmaya başladı ve fiyatları açıklandı. Nisan başında E-TECH Hybrid versiyonu için siparişler alınmaya başladı. Bu versiyonlar için de Almanya fiyatları açıklandı. Renault Samsung Motors XM3 gibi, Yeni Renault Arkana da Busan fabrikasında (Güney Kore) üretiliyor.

Renault Arkana TCe 140 EDC Zen vergiler dahil Almanya satış fiyatı 27 bin 850 Euro olarak açıklandı. Renault Arkana TCe 140 EDC Intens 30 bin Euro, Renault Arkana TCe 140 EDC RS Line 32.600 Euro’ya satışa çıktı. E-TECH 145 Hybrid versiyon Intens donanım paketiyle 32.500 Euro’ya satılıyor. 

Yukardaki fiyatlara baktığım zaman 400 bin TL ile 420 bin TL arasında başlangıç fiyatına sahip olacak gibi görünüyor. Türkiye’de satılıp satılmayacağıyla ilgili şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Renault’nun atletik ve dinamik coupe tarzı SUV’u merakla beklediğim modeller arasında yer alıyor. 2021 Renault Arkana modelinin motor seçeneklerini 1.3 TCe 140 HP ve 1.3 TCe 160 12V mikro hibrit motor seçenekleri oluşturuyor. Renault F1 uzman ekibi tarafından geliştirilen enerji yönetimi modlarını bir araya getiren ETECH Hybrid Renault Arkana dizel motoru aratmayacak bir cimrilik sunacak. 140 beygirlik seçenek 260 Nm torku kullanıma sunarken bunu bazı dizel motorlardan bile iyi olacak şekilde 1600 d/d’den itibaren kullanıma sunacak. 1.3 litre turbo benzinli motor bildik haliyle de araçta yer alacak.

Coupe SUV bir model olmasına rağmen  Yeni Renault Arkana’nın iç mekanı da hem ferahlık hem de yük hacmi açısından aileleri hedefliyor. İki ekranı sayesinde kategorisindeki en büyük ekranlardan birine sahip olan Yeni Renault Arkana, kalite ve konforu ön plana çıkaran yüksek teknolojili bir sürücü kabinine de sahip. En çok ilgi görmesini beklediğim seçenek Yeni Renault Arkana’da R.S. Line olacak. Yeni Renault Arkana virajlarda bile çalışabilen şerit takip sistemi gibi yüksek teknoloji özelliklerini de sunacak. Adaptive cruise control 170 km/s hıza kadar çalışabilecek. 4568 mm uzunluğunda olan 2021 Arkana 2720 mm’lik başarılı bir dingil mesafesi sunuyor. Coupe SUV olmasına rağmen 513 litrelik bagaj hacmine de sahip.

2021 Skoda Octavia Nisan 2021 fiyat listesi nasıl?

Araba Habercisi Dergisi’nin Nisan 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Nisan 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 27. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 27. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Nisan 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Nisan 2021 Sayısı’nda neler var?

Hoş geldin yeni Symbol: Renault Taliant.

Ford Otosan 2 milyar euroluk yatırımı açıkladı.

Kia bu kez K5 ile gözlerin pasını sildi.

Dizel Otomatik Focus Sedan yıldız gibi parlıyor.

Hyundai MPV modeli STARIA’yı tanıttı.

Marvel gezegeninin yeni üyesi: MG Marvel R Electric Tanıtıldı!

Toyota Corolla sedan hibrit testi. Hibrit denince akla ilk o geliyor.

Yeni Volkswagen Golf sekizinci nesliyle satışa sunuldu.

Elektrikli SUV modellerine Volvo imzası geldi.

İşte yeni Peugeot 308. Aslan Pençesini kompakt HB sınıfına attı.

Yeni Volvo S60 testi: Onun karizması en büyük silahı.

Coupe SUV Renault Avrupa’ya geldi. SUV sınıfında dengeler değişiyor.

SUV sınıfına Suzuki hibrit geldi. SX4 S-Cross Hibrit testi.

2021 Renault Arkana fiyat listesi.

2021 Renault Arkana fiyat listesi

2021 Renault Arkana fiyat listesi