Seat’tan otomobil üretimine VAR teknolojisi geldi! Otomobilleri artık bu teknolojiyle üretecekler!

2021 Seat modelleri yenilikleri.
2021 Seat modelleri yenilikleri.

Seat’tan otomobil üretimine VAR teknolojisi geldi! Otomobilleri artık bu teknolojiyle üretecekler! 2021 Seat modelleri yenilikleri.

Instagram Hesabım

Seat ürettiği tüm otomobillerin gövde aksamlarıyla ilgili ölçümleri artık Fotogrametri ile gerçekleştiriyor. Otomobil sektöründe ilk kez kullanılan bu teknoloji ile Seat günde 9 bin fotoğraf ve 210 milyona kadar nokta analiz ediliyor. Mikronluk ölçümler ve analizler sayesinde kusursuz bir üretim gerçekleştiriyor denildi.

Futbolda VAR (video yardımcı hakem) sisteminin uygulanmasıyla, gol kararlarını santimetrelerle ölçerek almak mümkün hale geldi. Peki santimetreler yerine, bir kağıt sayfanın inceliğine eşdeğer olan milimetrenin onda biri söz konusu olduğunda ne yapabiliriz? Seat Ölçüm Teknolojisi ve Meisterbock departmanı, otomobillerdeki gövde aksamıyla ilgili ölçümler yaparak bu konuyla bizzat ilgileniyor. Şimdiye kadar yarı manuel olarak yapılan bu işlem artık, yenilikçi teknoloji Fotogrametri ile gerçekleştiriliyor.

Bu teknoloji ile otomobil aksamları, tüm ayrıntılarıyla kontrol edilmek üzere montaj hattından rastgele seçiliyor. Otomatik robotlar bu parçaları ölçüm tesislerine taşıyor. Burada, kameralarla donatılmış 1.500 metrekarelik makineler, üretim hattından çıkan bütün araçların doğru ölçülerde olmasını sağlamak için çalışmaya başlıyor. Bu şekilde herhangi bir sapma hızlıca baştan kalibre edilebiliyor.
Seat Ölçüm Teknolojisi ve Meisterbock Bölüm Başkanı Pedro Vallejo, “Fotogrametri, fotoğraflar aracılığıyla bir nesnenin milyonlarca noktasını yakalamamızı, en ufak alanın bile derinliğini ve kalınlığını işaretlememizi sağlayan temassız bir optik ölçüm teknolojisi” dedi. Görsellerde, aracın hem iç hem de dış geometri çizgilerinin yüzde 100’ünü görebildiklerini belirten Seat İç Aksam Ölçüm Bölümü müdürü Paco Triguero ise, “Böylece herhangi bir değişikliğin anında algılanmasını garanti altına almış oluyoruz” diyor.

Peugeot Türkiye’den Tüm Hafif Ticari Araçlarında Geçerli olan Kampanya geldi! Detayları nedir?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Haziran 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 29. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 29. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Haziran 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Haziran 2021 Sayısı’nda neler var?

İkinci el araç fiyatları ne olur? Uzmanlar ne diyor?

Audi Q4 e-tron ve Q4 Sportback e-tron fiyatları açıklandı.

Her keseye hitap edecek Elektrikli SUV Dacia Spring geliyor.

Yeni Honda Civic ne zaman geliyor?

Honda Jazz Hibrit Türkiye’de satışa sunuldu.

Mercedes Benz EQT gösterildiği anda ilgi odağı oldu.

Elektrikli lüksün adı değişti. Yeni isim Mercedes Benz’den geldi.

Renault Taliant Türkiye’de! Tam bir fiyat performans arabası.

Seat’ın küçükleri Ibiza ve Arona yenilendi.

Elektrikli karizmatik SUV Enyaq, Superb parasına satışa çıktı.

Skoda yeni Fabia ile büyük oynamaya başladı.

Volkswagen ID4 iddialı fiyata geliyor. GTI versiyonu da çıktı!

Yenilenen Volkswagen Polo’nun fiyatları belli oldu.

Delphi Technologies’in D Ürün Ailesi fiyat – fayda dengesiyle öne çıkıyor.

2021 Seat modelleri yenilikleri.

2021 Seat modelleri yenilikleri.

2021 Seat modelleri yenilikleri.