Porsche Cayenne Nürburgring rekorlarını paramparça etti! Yeni versiyonla artık en iyisi Cayenne!

Porsche Cayenne Nurburgring rekoru.
Porsche Cayenne Nurburgring rekoru.

Porsche Cayenne Nürburgring rekorlarını paramparça etti! Yeni versiyonla artık en iyisi Cayenne! Porsche Cayenne Nurburgring rekoru.

Instagram Hesabım

Önümüzdeki günlerde Porsche Cayenne SUV model ailesine dahil olacak ve serinin yeni performans modeli olacak Performans Cayenne, potansiyelini Nürburgring’de sergiledi. Test pilotu Lars Kern’in kullandığı ve henüz lansmanı gerçekleştirilmediği için kamufle edilmiş olarak piste çıkan Performans Cayenne, efsanevi Nürburgring Nordschleife’de 20.832 kilometrelik bir tam turu sadece 7:38.925 dakikada tamamladı. Nürburgring GmbH’nin resmi sıralamasına giren tur süresi, noter tarafından da onaylanarak ‘SUV, arazi aracı’ kategorisinde yeni bir rekor olarak kayıtlara geçti.

Modelin gelişim sürecinde de yer alan Lars Kern, rekorla ilgili olarak şunları söyledi: “Cayenne’in içine oturduğunuzda, Nordschleife pistinin ilk birkaç metresinde, gerçekten geniş bir SUV içinde olduğunuzdan emin olmak için aracın arkasına dönüp bakma ihtiyacı hissediyorsunuz. Yüksek direksiyon hassasiyeti ve kararlı arka aks, Hatzenbach bölümünde bana fazlasıyla güven verdi. Hohe Acht ve Eiskurve arasındaki gibi hızlı virajlarda çok hızlı yön değiştirdi, yalpalama ve savrulma eğilimi göstermedi. Normalde Pflanzgarten I ve II tepelerinde tekerlekler yerden kesilir, ancak bu bölümler Cayenne’de yumuşak ve sessiz hissedildi. Çok fazla tekerlek hareketi olmasına rağmen gövdenin sağlam ve kontrollü olduğu görüldü. Güç aktarma organları gerçekten güçlü bir izlenim bırakıyor. Mükemmel vites değiştirmenin yanı sıra her durumda motora güç sağlıyor.”

Lars Kern‘in Nordschleife’deki rekor turu, 14 Haziran 2021’de 23 santigrat derece dış sıcaklık ve 46 santigrat derece pist sıcaklığında, bitiş çizgisini 7:38.925 dakika sonra geçerek saat 11:31 itibarıyla kayıtlara geçti.

Peugeot Türkiye’den Tüm Hafif Ticari Araçlarında Geçerli olan Kampanya geldi! Detayları nedir?

Araba Habercisi Dergisi’nin Haziran 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

Araba Habercisi Haziran 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 29. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 29. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi Haziran 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Dergisi Haziran 2021 Sayısı’nda neler var?

İkinci el araç fiyatları ne olur? Uzmanlar ne diyor?

Audi Q4 e-tron ve Q4 Sportback e-tron fiyatları açıklandı.

Her keseye hitap edecek Elektrikli SUV Dacia Spring geliyor.

Yeni Honda Civic ne zaman geliyor?

Honda Jazz Hibrit Türkiye’de satışa sunuldu.

Mercedes Benz EQT gösterildiği anda ilgi odağı oldu.

Elektrikli lüksün adı değişti. Yeni isim Mercedes Benz’den geldi.

Renault Taliant Türkiye’de! Tam bir fiyat performans arabası.

Seat’ın küçükleri Ibiza ve Arona yenilendi.

Elektrikli karizmatik SUV Enyaq, Superb parasına satışa çıktı.

Skoda yeni Fabia ile büyük oynamaya başladı.

Volkswagen ID4 iddialı fiyata geliyor. GTI versiyonu da çıktı!

Yenilenen Volkswagen Polo’nun fiyatları belli oldu.

Delphi Technologies’in D Ürün Ailesi fiyat – fayda dengesiyle öne çıkıyor.

Porsche Cayenne Nurburgring rekoru.

Porsche Cayenne Nurburgring rekoru

Porsche Cayenne Nurburgring rekoru