Audi’nin Elektrikli SUV’u E-Tron 8920 Nm Tork İle 85 Derece Eğime Tırmandı!

Audi etron pilot Mattias Ekstrom ile tırmandı

Audi’nin ilk elektrikli SUV’u olan e-tron bu kez yeteneklerini oldukça farklı gösterdi. E-Tron yeteneklerini dünyanın en zorlu Alp disiplini parkurlarından biri olan Avusturya Kitzbühel’deki Streif pistinde gözler önüne serdi. e-tron, İsveçli pilot Mattias Ekström’ün pilotluğunda yüzde 85 eğime sahip efsanevi pistin en dik noktası Mausefalle’i tırmandı. Audi etron Mattias Ekstrom

Audi Mausefalle Tırmanış, Audi Mattias Ekstrom, Audi Avusturya Kitzbühel, Audi Elektrikli SUV, Audi Elektrikli Araba, Otomobil Haberleri, Araba Haberleri, Audi Yorumları gibi detaylar haberimizde.

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Audi E-Tron seri üretime geçmeden önce ABD’deki Pikes Peak yarışlarından, Namibya’nın tuz düzlüklerine kadar birçok zorlu parkurda test edildi. Ekstrem koşullarda test edilen ilk elektrikli SUV modeli e-tron’un bu kez durağı Avusturya Kitzbühel Kayak Merkezi oldu. Özel olarak hazırlanan e-tron, dünyanın en zorlu Alp disiplini pisti Streif’in yüzde 85 eğime sahip en dik noktası Mausefalle’i, tırmanmayı başardı.

Audi E-Tron 8920 Nm tork

Audi, bu zorlu tırmanış öncesinde e-tron’da birkaç geliştirme yaptı. Otomobilin öncelikle arka aksta bulunan iki ve ön aksta bulunan bir elektrikli motoru için ekstra güç verecek özel bir quattro sistemi hazırlandı. Böylece e-tron, 503 HP (370 kW) güce ve toplam 8920 Nm torka sahip oldu.

Otomobilin yazılımı tork dağılımı için modifiye edildi. e-tron’a son olarak daha iyi tutuş sağlamak üzere 19 inçlik kar lastikleri takıldı. Güvenlik için kafes ve yarış koltuğu takılan e-tron, tırmanış sırasında da hiçbir çekiş gücü sağlamayan ancak herhangi bir acil durumda devreye girebilecek bir de halat ile de sağlama alındı.

Dünya Rallycross Şampiyonu Mattias Ekstrom Audi E-Tron

İki kez DTM şampiyonu ve bir kez de Dünya Rallycross şampiyonu Mattias Ekström, tırmanış sonrasında “Yüzde 85 eğime sahip bir yamacı tırmanmak ilk başta imkansız gibi gelmişti. Ben bile otomobilin bu zorlu koşullar ile nasıl başa çıktığına hayret ettim. Bu hayatımda yaşadığım en sıradışı deneyimdi” diye konuştu.

[irp posts=”2972″ name=”Dergilik Araba Habercisi Dergisi Şubat 2019 Sayısı Son Günler Zımba Gibi Yeni Sayı Geliyor!”]

Audi etron Mattias Ekstrom

Araba Habercisi Murat Tosun

Ford Fiesta Dizel Manuel 1 Kadın 1 Erkek Testi Youtube MSE Medya Kanalı’nda Yayında!

Audi etron pilot Mattias Ekstrom ile tırmandı, Audi etron Mattias Ekstrom, Audi Elektrikli Araba, Audi Elektrikli SUV, Audi Yorumları, Kullanılmış Audi, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri

Audi etron pilot Mattias Ekstrom ile tırmandı, Audi etron Mattias Ekstrom, Audi Elektrikli Araba, Audi Elektrikli SUV, Audi Yorumları, Kullanılmış Audi, Araba Habercisi Dergisi, Araba Haberleri, Otomobil Haberleri
Audi etron pilot Mattias Ekstrom ile tırmandı

Youtube Murat Tosun