EN UCUZ BYD GELİYOR! BYD DOLPHIN Elektrikli Araçlar arasında en çok ilgi görenlerden biri olur!

BYD DOLPHIN Ne Zaman Geliyor 2024.
BYD DOLPHIN Ne Zaman Geliyor 2024.

EN UCUZ BYD GELİYOR! BYD DOLPHIN Elektrikli Araçlar arasında en çok ilgi görenlerden biri olur! BYD DOLPHIN Ne Zaman Geliyor 2024.

CHERY SATIN ALIRSAM BAŞIMA NELER GELİR?

BYD’nin yeni modelleri BYD SEAL ve BYD DOLPHIN’de, Avrupa’nın önde gelen bağımsız güvenlik değerlendirme programı Euro NCAP güvenlik testlerinden başarıyla geçti ve beş yıldızla ödüllendirildi. Markanın C SUV modeli BYD ATTO 3’ün ardından 5 yıldızlı güvenlik derecelendirmesi alan modelleri BYD SEAL ve BYD DOLPHIN modelleri de Türkiye’de satılacak.

BYD DOLPHIN SATIŞ TARİHİ

En uygun fiyatlı BYD seçeneği olacak olan Dolphin Eylül ayının sonlarında Türkiye yollarına çıkmaya başlayacak. BYD ATTO 3 modelinden 10 bin Euro daha ucuz olan BYD Dolphin elektrikli otomobil pazarında en çok ilgi görecek olan modellerden biri olacak.

Ortalamada 427 kilometreye kadar menzil sunabilen BYD Dolphin, şehir kullanımında bu menzili 559 kilometreye kadar çıkarabiliyor. 70 kW güç ve 180 Nm tork üreten seçeneğiyle markanın en uygun fiyatlı modeli olma unvanına sahip. Bu seçeneği getirmeleri durumunda Türkiye’de de büyük bir ilgi görecektir. En güçlü versiyonu 150 kW güç ve 310 Nm tork üreten aracın son hızı 160 km/s olarak açıklanıyor. DC hızlı şarj ile 28 dakika gibi iyi denilebilecek bir sürede bataryaları yüzde 30’dan yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor.

Elektrikli BYD SEAL ve BYD DOLPHIN, Euro NCAP mühendisleri tarafından yetişkin yolcu koruması, çocuk yolcu koruması, güvenlik asistanları ve yayalar gibi diğer yol kullanıcıları olmak üzere dört ana kategoride testten geçirildi. Euro NCAP test sonuçlarına göre yüksek standart güvenlik donanımlarına sahip BYD SEAL yetişkin yolcu korumasında yüzde 89 ve çocuk yolcu korumasında yüzde 87, güvenlik asistanlarında yüzde 76 gibi başarılı puanlar elde ederken, yayalar veya bisikletliler gibi diğer yol kullanıcılarına karşı yüzde 82 oranında korumasıyla öne çıktı. BYD DOLPHIN ise gelişmiş güvenlik özellikleri ve sürüş asistanlarıyla testten yüksek dereceler elde etti. Yetişkin yolcu korumasında yüzde 89 gibi etkileyici bir puan alan BYD DOLPHIN, çocuk yolcu korumasında yüzde 87, güvenlik asistanlarında yüzde 79 ve diğer yol kullanıcıları korumasında yüzde 85’lik dereceye sahip oldu.

CUPRA TAVASCAN NE ZAMAN GELİYOR? Cupra’nın Türkiye’deki elektrikli otomobil çıkarması başlıyor!

BYD DOLPHIN Ne Zaman Geliyor 2024.

BYD DOLPHIN Ne Zaman Geliyor 2024.

BYD DOLPHIN Ne Zaman Geliyor 2024.

Chery Subat 2024 Araba Habercisi

OTOMOTİV GAZETE SAYFASI

BYD Cenevre Otomobil Fuarı 2024

Youtube Murat Tosun Araba

ARABA HABERCİSİ KIŞ ŞUBAT 2024 SAYISI

Araba Habercisi Dergisi Subat 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba