BYD SEAL ilk çeyrekte Türkiye’de satışa sunuluyor! Karizmatik elektriklinin teknik özellikleri nasıl?

BYD SEAL 2024 Fiyat Tahmini.
BYD SEAL 2024 Fiyat Tahmini.

BYD SEAL ilk çeyrekte Türkiye’de satışa sunuluyor! Karizmatik elektriklinin teknik özellikleri nasıl? BYD SEAL 2024 Fiyat Tahmini.

CHERY SATIN ALIRSAM BAŞIMA NELER GELİR?

BYD SEAL, yüksek performansıyla da iddialı bir elektrikli otomobil olarak Yılın Otomobili jüri üyelerinin dikkatini çekmeyi başardı. 82.5 kWh BYD Blade Batarya ile donatılan BYD SEAL, 230 kW (313 HP) arkadan itişli ve 390 kW (530 HP) dört çeker sistemli versiyonlarıyla tercih edilebilecek. Bu güç onun fiyatının yüzde 10 ÖTV dilimine girmemesine neden olacak.

Hepimizin bildiği gibi elektrikli araçlarda yüzde 10 ÖTV dilimini konuşabilmek için motor gücünün en fazla 160 kW olması gerekiyor. Çin’den gelen elektrikli araçlara uygulanan ekstra vergi, kur ve yüzde 60 ÖTV derken satış fiyatı 50 bin dolar olduğu iddia edilen BYD SEAL parası olanların elektrikli otomobili olacak. Keşke bundan önce BYD DOLPHIN’i getirerek daha uygun fiyatlı bir modeli satışa sunuyor olsalardı.

BYD SEAL versiyona göre 570 km’ye kadar menzil sunarken yüksek performanslı 530 HP’lik Excellence-AWD versiyonundaki sadece 3.8 saniyelik 0-100 km/s performansı da dikkat çekiyor. BYD SEAL, 150 kW DC şarj ile yüzde 30’dan yüzde 80’e kadar sadece 26 dakikada şarj olabiliyor. Otomotiv sektörünün en prestijli ödülleri arasında yer alan Yılın Otomobili (The Car of The Year/COTY) Ödülleri’nde 2024 yılının 7 finalistinden biri olan BYD SEAL, 2024’ün ilk çeyreğinde Türkiye’de olacak.

Toyota Türkiye Yerli Üretim Corolla Sedan modeli için “Yılın Son Kampanyası” dedi! İşte açıklananlar!

Araba Habercisi SONBAHAR 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin SONBAHAR 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

BYD SEAL 2024 Fiyat Tahmini.

BYD SEAL 2024 Fiyat Tahmini.

BYD SEAL 2024 Fiyat Tahmini.

Chery Subat 2024 Araba Habercisi

OTOMOTİV GAZETE SAYFASI

BYD Cenevre Otomobil Fuarı 2024

Youtube Murat Tosun Araba

ARABA HABERCİSİ KIŞ ŞUBAT 2024 SAYISI

Araba Habercisi Dergisi Subat 2024

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba