BYD Markasının Ne Zaman Satışa Sunulacağı Resmen Açıklandı! Markanın Genel Müdürü de açıklandı!

BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun
BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun

BYD Markasının Ne Zaman Satışa Sunulacağı Resmen Açıklandı! Markanın Genel Müdürü de açıklandı! BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun.

ÖTV ZAMMI GELİR Mİ?

BYD markasıyla ilgili merak edilenler artık iyice belli oldu. BYD Türkiye yönetimi tarafından bana gönderilen basın bülteninde yazan bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD (Build Your Dreams), Türk tüketicisiyle buluşmak için gün sayıyor. ALJ Türkiye distribütörlüğünde pazara giriş yapacak olan BYD, bu yılın son çeyreğinde elektrikli modellerini satışa sunmaya başlayacak.

2022’de dünyanın en çok satılan elektrikli araç markası ünvanına sahip olan BYD, 2023’ün ilk yarısında da bu başarısını sürdürerek adından söz ettirmeye devam etti. 5 milyonuncu yeni enerji aracını (NEV) geçtiğimiz günlerde banttan indiren BYD, dünyada bu adede ilk ulaşan üretici olarak önemli bir kilometre taşına daha imza atmayı başardı. Geniş elektrikli ürün gamı, premium tasarımı ve öncü batarya teknolojileriyle bir dünya devi olan BYD, Türkiye pazarına güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

BYD Türkiye’nin Genel Müdürü İsmail Ergun oldu

BYD Türkiye yapılanmasının başına ise, otomotiv dünyasının deneyimli ismi İsmail Ergun getirildi. İsmail Ergun, BYD’nin Türkiye pazarında lider elektrikli araç markası olma hedefiyle tüm operasyonlardan sorumlu Genel Müdür olarak görev alacak. Toyota Türkiye’de Pazarlama, Satış, Satış Sonrası ve Bayi Yönetimi gibi birçok alanda 30 yıldan fazla üst düzey yöneticilik tecrübesine sahip olan İsmail Ergun, son olarak Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’de Chief Operations Officer (COO) görevini sürdürmekteydi.

Kısa bir bilgi

Vergisiz 42.500 Euro’nun altında olanlar %10 ÖTV, bunun üzerinde olanlar %40 ÖTV diliminde olacak. Ekstra gümrük vergisi öncesinde fiyatlar: Seagull, (kesin değil) 11 bin Euro. Dolphin, 29 bin Euro. Atto 3, 38 bin Euro.

Şaka yapmıyorum! Audi A3 Sedan modelinin Doğuş Otomotiv tarafından açıklanan fiyatı 1.597.015 TL!

Araba Habercisi Yaz 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimiz bundan sonra bedava indirerek, okunabiliyor.

Araba Habercisi Dergisi 53. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 53. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Dergimizi bağlantılardan da görebileceğiniz gibi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 53. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun.

BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun

BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun.

Araba Habercisi Dergisi Yaz 2023 sayısında neler var?

Sıfır kilometre otomobillerde 2023 asıl şimdi başlıyor, yeni markalar, yeni arabalar geliyor.

Elektrikli BMW i5 satışa sunulmak için gün sayıyor.

Dacia Spring satışa sunuluyor, yeni bir devir başlıyor.

Yılın Otomobili: “Nissan X-Trail”

İşte yeni Renault Megane E-TECH

5 yıldızlı elektrikli otomobil: MG4

En çok onu görüyoruz: Renault Zoe

Mercedes elektrikli modeller ucuzladı: EQA ve EQB çok iddialı.

Opel elektrikli modeller geliyor.

Kışkırtan güzellik Audi urbansphere.

Ford E-Tourneo Courier geliyor!

Elektrikli Araçlar bildiğimiz her şeyi değiştiriyorlar.

BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun
BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun

BYD Türkiye Genel Müdür İsmail Ergun

REKLAM

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba