Otomotiv Dünyası Şokta! 2021 Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi! Sahibinden Satılık Fuar!

Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi.
Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi.

Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi, 2021 Cenevre Otomobil Fuarı, Cenevre Otomobil Fuarı Düzenlenmeyecek, Cenevre Otomobil Fuarı Satılıyor.

Otomotiv Dünyası Şokta! 2021 Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi! Otomotiv Fuarı Dönemi Bitiyor mu? Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi. 2021 Cenevre Otomobil Fuarı.

Instagram Hesabım

2021 Cenevre Otomobil Fuarı, bu yıl düzenlenmemesinin ardından ortaya çıkan mali sonuçlar nedeniyle değil, COVID-19 salgınının hızıyla ilgili kaygılar nedeniyle de iptal edildi denildi. Ancak maliyet kaygıları en önemli neden olarak öne çıktı. 1992 yılında başladığım otomotiv gazeteciliğinde benim için en önemli otomobil fuarıydı. Bu açıdan gerçekten çok üzücü bir durum. Dünyanın en önemli yeniliklerini Mart ayında görür ve o yıl otomotiv dünyasında neler yaşanacağını tahmin ederdim. Cenevre Otomobil Fuarı, etkinliğe ev sahipliği yapan kongre merkezinin sahibi ve işletmesi olan Palexpo SA’ya satılması gündemde.

Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptal edilmesinin en önemli nedeni maliyetler. Elbette Covid 19 pandemisi maliyetlere ağır bir darbe vurdu. Cenevre Otomobil Fuarı 2020’nin düzenlenmemiş olması maliyet yükünü artırdı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından daha bugünden Mart ayında düzenlenmesi gereken Cenevre Otomobil Fuarı 2021’in iptal edildiği açıklandı. Cenevre Otomobil Fuarı’nın düzenlenmesi için yeni firma aranmaya başlandı ancak fuarın en erken 2022’de düzenlenmesi bekleniyor.

Bana göre Cenevre Otomobil Fuarı’nın sonu geldi. Çünkü her şeyi online ve dijital yaşamaya başladığımız bugünlerde zaten fuarların geleceği sorgulanıyordu. Böyle bir durum yaşanmışken Cenevre Otomobil Fuarı’nın kapılarını bir daha açmamak üzere tarih olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz Mart ayında fuar iptal edilince bazı firmalar online fuar düzenlemiş ve sonuçlarından bildiğim kadarıyla memnun kalmışlardı.

ÖTV Matrah Düzenlemesi olur mu? ÖTV Matrah Limiti Nedir? Özel Tüketim Vergisi Matrahı nedir?

Araba Habercisi Yaz 2020 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi ikinci yılın altıncı sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 19. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz. Araba Habercisi Dergisi ayrıca Dijital basın dergilikte. 

Araba Habercisi Yaz 2020 Sayısında Neler Var? Otomobil Dergileri Araba Habercisi 2020.

Tam 7 otomobil testi Araba Habercisi Dergisi Yaz Sayısı’nda.

Özel Tüketim Vergisi İndirimi Olur mu?

4 Çeker 240 beygir güç üreten Yeni Volkswagen Passat test sürüşü.

Uygun fiyatlı dizel otomatik SUV arayanlar için Opel Crossland X testi.

Ford Focus HB kompakt sınıfın yıldızlarından: Test sonucu nasıl?

Sadece adı küçük SUV: Citroen C3 Aircross test sürüşü.

Elektrikli Mazda MX-30 kaç para olacak?

Yenilenmiş haliyle Range Rover Evoque sevenlerin sayısı artar.

Yeni Audi A6 Allroad Quattro akılları baştan alacak bir otomobil oldu.

Hibrit araçların Motorlu Taşıtlar Vergisi söylendiği gibi yüksek mi?

Temmuz ayında satışa sunulacak Skoda Kamiq’in dizel otomatik seçeneği var mı?

2020 yılının ilk çeyreğinde küresel çapta en çok satan Android telefon hangisi oldu?

Üstün özellikli dörtlü arka kamerasıyla LG K41s Türkiye’de satışa sunuldu.

Xiaomi, Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro’yu uygun fiyatlarla satışa çıkardı.

Cenevre Otomobil Fuarı İptal Edildi.