Yeni Citroen C4 Tanıtıldı! 2020 Citroen C4 Türkiye’de Ne Zaman Satılmaya Başlayacak?

Citroen C4 Ne Zaman Gelecek?
Citroen C4 Ne Zaman Gelecek?

Citroen C4 Tanıtıldı, Citroen C4 Ne Zaman Gelecek, Citroen C4 Ne Zaman Satılacak, Yeni Citroen C4 Yorumları, 2020 Citroen C4 Yorumları.

Yeni Citroen C4 Tanıtıldı! Bugüne Kadar Yaptığım Anketler 2020 Citroen C4’ü Sevdiğimizi Söylüyor! Citroen C4 Ne Zaman Gelecek? Citroen C4 Ne Zaman Satılacak?

Instagram Hesabım

2020 Model Citroen C4 tanıtıldı. Yeni Citroen C4 son derece iddialı bir şekilde gösterildi. Citroen’in 10. nesil kompakt hatchback modeli olarak yollara çıkan yeni e-C4 ve yeni C4, sahip olduğu konfor ve karakteristik özellikleriyle marka tarihinde tamamen yeni bir dönem açıyor. Markanın ilk kompakt modeli 1928 yılında yollara çıkmıştı. İlk nesil C4 ile başlayarak bugüne kadar Ami 6/Ami 8, GS/GSA, BX, ZX, Xsara, C4 (2004 ve 2010) ve C4 Cactus olmak üzere farklı modellerle marka kompakt sınıfta yaklaşık 12,500.000 adet üretime imza attı.

Kompaktk Hatchback segmenti Avrupa’nın en önemli segmentlerinden biri. Citroen, tamamen elektrikli yeni e-C4 ve yeni C4 ile bu segmente oldukça iddialı bir giriş yapıyor. Citroen DNA’sının yenilikçi özelliklerini ve üstün konfor seviyesini bünyesinde barındıran yeni model farklı müşteri beklentilerini karşılamak üzere tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği sunuyor.

Elektrikli Citroen C4 Özellikleri Neler?

136 HP güç ve 260 Nm tork kullanıma sunan elektrikli motor Spor sürüş modunda 0’dan 100 km/s hıza 9,7 saniyede ulaşıyor ve 150 km/s maksimum hıza imkan tanıyor. Sistem 50 kWh kapasiteli yüksek voltajlı 400 V Li-iyon batarya tarafından besleniyor. WLTP normuna göre 350 km tamamen elektrikli sıfır emisyonlu sürüş menzili sunuyor.

Yeni C4 farklı güç versiyonlarına sahip hem benzinli hem de dizel motor seçenekleriyle üretiliyor. Benzinli C4’te Euro 6d normunu karşılayan PureTech 100 S&S 6 vitesli manuel şanzıman, PureTech 130 S&S 6 vitesli manuel şanzıman ile sunuluyor. PureTech 130 S&S EAT8 otomatik şanzıman, PureTech 155 S&S EAT8 otomatik şanzıman ve PureTech 155 EAT8 otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor. Dizel C4’te ise  BlueHDi 110 S&S 6 vitesli manuel şanzıman ve BlueHDi 130 S&S EAT8 otomatik şanzıman seçenekleri devreye giriyor.

2020 Citroen C4 Ön Plana Çıkan Özellikleri Neler?

Citroen Türkiye tarafından açıklanan öne çıkan özellikleri şu şekilde:

Sürüş konforu sürücü ve beraberindeki yolcuları gerek süspansiyon, gerekse de gürültü konforu bakımından dış dünyadan izole ediyor.
Yaşam konforu ise geniş yaşama alanı, pratik saklama alanları ve sunmuş olduğu akıllı çözümler sunuyor. Kabin içindeki yaşamı kolaylaştırıyor ve eğlenceli hale getiriyor.
İç huzur konforu sadece gerçekten yararlı olanı bilgileri görüntülemek için bilgileri düzenliyor. Öncelik belirleyerek rahatlatıcı bir iç atmosfer yaratarak sürücünün zihinsel iş yükünü azaltıyor.
Kullanım konforu sezgisel teknolojilerle otomobil ve donanımlarının optimize ediyor. Günlük kullanımı kolaylaştıran yardımcı donanımlar sunuyor ve dijital çözümlerle yolcular ile otomobil arasındaki bağı akıcı hale getiriyor.

Bugüne kadar instagram hesabımdan yaptığım anketlerde Yeni C4’ün beğenildiğini görüyorum. Yeni Citroen C4 Türkiye’de gelecek Mayıs ayından itibaren yollara çıkacak.

Toyota C-HR Türkiye’de Kaç Paraya Satılıyor? Toyota C-HR Türkiye’de Kaç Tane Satıyor?

Citroen C4 Ne Zaman Gelecek?

Citroen C4 Ne Zaman Gelecek?
Citroen C4 Ne Zaman Gelecek?