Bentley Tüm Modellerini Yeşil Enerji ile Üretmeyi Planlıyor! Güneş Panelleri Hazır

Elektrikli Arabalar Bentley

Bentley, İngiltere’nin Crewe kentinde bulunan fabrikasında İngiltere’nin en büyük güneş paneli sistemlerinden birini kuracak. Markanın planlarına göre, 100. Yılında fabrikada üretilen tüm Bentley modelleri yeşil enerji ile üretilmiş olacak. Elektrikli Arabalar Bentley

Araba Testleri, Otomobil Testleri

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Kurulacak güneş enerjisi sistemi 10.000 solar panelden oluşacak. Toplamda 2.7 MW’lık güç üretecek olan sistem, 16.426 metrekarelik alanda, 1.378 araçlık otoparka da sahip olacak.

Türkiye’nin En Çok Satan Arabaları! İlk Beş Ay Sonunda En Çok Satan Sedanlar Listesi!

Bentley Yönetim Kurulu Üyesi Peter Bosch yaptığı açıklamada şunları söyledi; ‘Gelecek 100 yıl boyunca ürünlerimize, çalışanlarımıza ve üretim altyapımıza büyük yatırım yapmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Çevreyi koruma ve çevreye olan bağlılığımızı güçlendiren yeni girişimlere imza atıyoruz. Bu şekilde gelecekte çıkaracağımız modellerde alternatif enerji teknolojilerini kullanacağız ve fabrikamızın da karbon izini azaltacağız.’

Bentley’in Crewe fabrikasında 2013 yılında kurulmuş olan 20.815 solar panele eklenecek olan 10.000 solar panelle toplamda 30.815 rakamına ulaşılacak. Toplamda elde edilecek enerji miktarı ise 7.7 MW’a ulaşıyor. Bu rakam ise 1.750 evin enerjisini karşılayacak düzeyde. Ayrıca Bentley’in fabrikasında tükettiği enerjinin de %60’ından fazlası karşılanacak.

İngiltere’nin bilim ve teknoloji girişimlerini destekleyen inovasyon kurumu olan Innovate UK tarafından desteklenen projenin kurulumu FlexiSolar firması tarafından yapılacak. Yalnızca çıkardığı modellerdeki karbon emisyonunu değil, üretim aşamasında da temiz enerji kullanımı açısından Bentley’in girişimi oldukça önemli bir yer tutuyor. Gelecekte tüm fabrikaların yeşil enerji ile üretim yaparak sürdürülebilirliğe katkı sağlaması en büyük temennimiz.

Araba Habercisi Dergisi

Elektrikli Arabalar Bentley

Türkiye’nin En Çok Satan Arabaları! İlk Beş Ay Sonunda En Çok Satan Sedanlar Listesi!

Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD tarafından 2019 yılının ilk 5 ay sonuçları açıklandı. Açıklanan bu veriler ışığında Türkiye’nin en çok satan arabalarını araştırdım. Sedan otomobillerin ön planda olduğu Türkiye otomotiv pazarında en çok satan 10 model listesini aşağıda bulabilirsiniz. İşte o liste:

Türkiye’nin En Çok Satan Arabaları! İlk Beş Ay Sonunda En Çok Satan Sedanlar Listesi!

Etiketler:, , , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares