Elektrikli Audi Sörf Tahtasını Gördünüz mü? 6.7 Beygir Güç Üretiyor 45 km/s hız yapıyor!

Elektrikli Audi Sörf Tahtası
Elektrikli Audi Sörf Tahtası

Audi mühendisleri tarafından geliştirilen ve markanın elektrikli otomobillerin geleceğine dair bir öngörüsü de olan elektrikli sörf tahtası Audi e-foil, 6.7 Hp güç üreten elektrikli motoruyla su üzerinde saatte 45 kilometre hıza çıkabiliyor. Elektrikli Audi Sörf Tahtası

Araba Dergileri, Araba Dergisi, Araba Testleri, Araba Testi, Otomobil Testleri, Araba Haberleri

Araba Habercisi Dergisi

Youtube.com/msemedya

Son zamanlarda sörfçüler arasında popüler hale gelen elektrikli sörf tahtası, şimdi de Audi mühendisliğiyle yeniden tasarlandı. Audi’nin e-tron adıyla geliştirdiği elektrikli araç teknolojisi için de gelecek stratejisi olarak seçtiği aerodinamizm, sürdürülebilirlik ve verimlilik ile Audi’nin geleneksel hafiflik yaklaşımı Ultra’yı buluşturan Audi e-foil, şimdilik prototip olarak bir adet üretildi. Markanın amacı ise, birkaç yıl içinde isteyen Audi sahiplerinin test edebileceği miktarlarda üretim adedini hayata geçirmek.

Karbon lifle guclendirilmis polimer (CFRP) ile üretilen Audi e-foil, 1.7 metre uzunluğunda. Hızı sörfçünün elinde bulunan bir uzaktan kumanda ile ayarlanabilen sörf tahtasının elektrikli motoru maksimum 6.7 HP (5kW) güç üretiyor. Saatte maksimum 45 kilometre hıza çıkabilen Audi e-foil’in bataryası 1 saat kullanılabiliyor.

Audi e-foil
Audi e-foil

[irp posts=”5572″ name=”Araba Habercisi Dergisi Yaz Sayısı Çıktı! Temmuz Ağustos Sayısında Neler Var?”]

Elektrikli Audi Sörf Tahtası

Araba Habercisi Dergisi

Audi Q7 Makyajlı Kasasıyla Takım Elbiseli SUV Sınıfında Rakiplerine Gözdağı Veriyor!

Youtube Murat Tosun