BMW X5 ve BMW X3 İçin Batarya Üretim Kapasitesi 2 Katına Çıkarılıyor!

Elektrikli BMW X5 Geliyor
Elektrikli BMW X5 Geliyor

Elektrikli BMW X5 Geliyor! Bunun için BMW batarya yatırımı artıyor! BMW, en büyük fabrikası olan ABD’deki fabrikasında elektrikli araçlarının üretimini desteklemek amacıyla lityum iyon batarya üretim kapasitesini iki katına çıkarmayı planlıyor. Alman otomobil devi, yaptığı açıklamada yeni geliştireceği bataryaların BMW X5 ve BMW X3 hibrit modellerinde kullanılacağını belirtti. Elektrikli BMW X5 Geliyor!

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araç Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

BMW 2023 yılına kadar çıkaracağı 25 modelin yarısının tam elektrikli yarısının da hibrit olacağını açıklamıştı. Bu kapsamda batarya kapasitesini iki katına çıkarmak için 10 milyon dolarlık yatırım yapacak. BMW, ilave kapasite için yeni bir montaj hattı ekleyecek. Batarya üretim alanını da Güney Carolina’daki Spartanburg’daki montaj tesisinde 86.000 metrekareye çıkaracak. Kurulacak yeni hat farklı tipte bataryalar üretebilecek.

BMW, Spartanburg’da 2015 yılından beri lityum iyon batarya üretimi yapıyor. Sadece X5 modeli için 45.000’den fazla batarya üretimi gerçekleştirdi. Tesiste batarya montajında yıl sonuna kadar 120’den fazla kişinin çalışması bekleniyor. BMW X5 xDrive45e’nin batarya montajlarına Ağustos ayında başlanacak. BMW xDrive30e’nin üretimi ise Aralık ayında başlayacak.

Elektrikli BMW X5 Geliyor! Araba Habercisi Dergisi.

Elektrikli BMW X5 Geliyor, Elektrikli BMW X3 Geliyor!
Elektrikli BMW X5 Geliyor, Elektrikli BMW X3 Geliyor!

[irp posts=”5601″ name=”Teknoloji Dergisi GoToTechno Hediyeli Araba Habercisi Yaz Sayısı Dergiliklerde Çıktı!”]

Teknoloji Dergisi GoToTechno Hediyeli Araba Habercisi Yaz Sayısı Dergiliklerde Çıktı!

2020 Audi Q3 Sportback Modeli Tanıtıldı! Özellikleri Neler? Hibrit Motor Seçeneği de Var!

Youtube Murat Tosun