Efsane Fiat 500 Şimdi de Elektrikli Oluyor! Laf Aramızda Çok İyi Olur!

Elektrikli Fiat 500 Ne Zaman Satılacak
Elektrikli Fiat 500 Ne Zaman Satılacak

Fiat Chrysler Grubu, Fiat 500 modelinin elektrikli versiyonunu üretmek için yeni bir hat inşa edecek. Yapılacak bu yatırımın 700 Milyon Euro’nun üzerinde olacağı açıklandı. Elektrikli Fiat 500 Ne Zaman Satılacak?

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

FCA’nın Avrupa Müdürü Pietro Gorlier, Fiat’ın anavatanı olan Torino’daki Mirafiori tesisine yatırım yaptıklarını duyurdu. Yeni yapılacak olan hat sayesinde yılda 80.000 adet tam elektrikli Fiat 500 üretilecek.

Gorlier, yeni elektrikli Fiat 500 modelinin üretiminin 2020 yılının ikinci çeyreğinde başlayacağını ve daha sonra da kapasitenin giderek artırılarak satışa sunulacağını açıkladı. 700 Milyon Euro’luk yatırım FCA Grubu’nun İtalya’da 2021 yılına kadar yapacağı 5 Milyar Euro’luk yatırımın bir parçası olarak dikkat çekiyor.

[irp posts=”5738″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz Sayısı Dergiliklerde Linkler Haberde! Teknoloji Dergisi Hediyeli!”]

Araba Habercisi Dergisi ve GoToTechno Dergisi’ni Okuyabileceğiniz Linkler Haberde!

Elektrikli Fiat 500, Fiat’ın Avrupa’da satılan ilk elektrikli modeli olacak. Fiat, 500 modelini Avrupa odaklı olarak üretecek. ABD ve Çin gibi pazarlarda satış planı henüz yok. Elektrikli Fiat 500 daha önce ABD’de karbon emisyon mevzuatına uymak için satıldı. Ancak 2014 yılında eski FCA CEO’su Sergio Marchionne yaptığı bir açıklamada müşterilere Fiat 500 satın almamalarını istemişti. Evet doğru okudunuz, ‘satın almamalarını’. Çünkü Fiat, 500 modelinde her sattığı araçta zarar ediyordu. Elektrikli Fiat 500 üretimi başlayacak olmasına rağmen mevcut içten yanmalı motorlara sahip 500 modelleri de Polonya’daki Tychy fabrikasında üretilmeye devam edecek.

Elektrikli Fiat 500 Ne Zaman Satılacak? Araba Habercisi Dergisi.

Fiat 500 Elektrikli
Fiat 500 Elektrikli

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO