Elektrikli Honda E’nin Avrupa Satış Fiyatları Açıklandı! 2020 Yazında Satışa Sunuluyor!

Elektrikli Honda Fiyatı ve Özellikleri
Elektrikli Honda Fiyatı ve Özellikleri

Honda’nın Urban EV Concept’inden geliştirilen yeni şehir içi elektrikli aracının ismi ‘Honda-e’ olarak belirlenmişti. Şimdiyse bu modelin İngiltere satış fiyatları başta olmak üzere Avrupa fiyatları açıklandı. Elektrikli Honda Fiyatı ve Özellikleri.

Araba Dergisi, Araba Dergileri, Otomobil Dergileri, Otomobil Dergisi, Araba Testleri, Araba Sürüşleri, Araba Yorumları

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Honda, otomotiv dünyasının içinde bulunduğu elektriğe geçiş sürecinde de teknolojileriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Honda’nın, ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisi kapsamında 2025 yılına kadar tüm modellerinin elektrikli olması planlanıyor. Honda, yeni elektrikli şehir otomobilinin ismini ‘Honda-e’ olarak lanse ederken; yeni nesil Jazz modelini ise gelişmiş i-MMD teknolojisine sahip hibrit güç ve aktarma organı ile satışa sunmaya hazırlanıyor.

Honda E’nin Seri üretim versiyonu bugün Frankfurt Motor Show’da tanıtıldı. Honda E’nin ilk teslimatları 2020 yazının başında gerçekleşecek. Honda E için İngiltere’de tavsiye edilen fiyatlar 26,160 sterlinden başlıyor. Böylelikle günümüz otomobil fiyatlarını elektrikli otomobillerle de yakalamış olduk. Honda İngiltere’deki otomobil şefi Phil Webb, “Honda E’nin fiyatını bu şekilde belirleyebildiğimiz için memnunuz. Kentsel çevre için tasarlanan ve aslında Urban EV olarak adlandırılan Honda E, 136 mil kadar (220 km) rekabetçi bir menzile sahip.

Honda, Avrupa pazarına yönelik ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisinin kapsamını genişletmeye devam ediyor. Tamamen elektrikli ilk şehir otomobilinin ismini ‘Honda-e’ olarak açıklayan Honda, yeni nesil Jazz modelini ise Intelligent Multi-Mode Drive (i-MMD) teknolojisine sahip hibrit güç ile yollara çıkaracak.

Honda’nın “Elektrikli Vizyon” strateji kapsamında 2025 yılına kadar Avrupa satışlarının yüzde 100’ünün elektrikli araçlardan oluşturulması hedefleniyor. Avrupa genelinde 22 bin adedin üzerinde talep alan kompakt boyutlu elektrikli otomobil Honda-e, sportif arkadan çekişli formunun yanı sıra güç aktarma sistemleriyle de Honda’ya özgü sürüş dinamikleri sunuyor.

Honda’nın popüler küçük hatchback modeli olan Jazz’ın yeni neslinde kullanıma sunulacak olan i-MMD hibrit sistemi, yeni CR-V’nin hibrit versiyonunda da bulunuyor. Sürüş koşullarındaki yüksek verimlilik seviyesi ile Avrupa genelinde başarısını kanıtlayan i-MMD hibrit sistemi, Honda’nın 2025 yılı ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisi kapsamında Jazz modelinin yeni neslinde yer alacak.

Elektrikli Honda Fiyatı ve Özellikleri. Araba Habercisi Dergisi.

Murat Tosun Audi A7 Sportback Testi

Elektrikli Honda Modelleri, Honda Elektrikli, Araba Dergileri, Araba Dergisi, Otomobil Dergileri, Araba Sürüşleri, Araba Yorumları, Araba Testleri

İddialı Özellikleriyle Citroen C5 Aircross SUV Satışa Sunuldu! Kaç Para Oldu?