Fiat Egea Cross’un fiyatı nasıl olacak? Yepyeni fotoğraflarla birlikte Fiat Egea Cross’un fiyatları belli oldu!

Fiat Egea Cross fiyatı.
Fiat Egea Cross fiyatı.

Fiat Egea Cross fiyatı, Egea Cross fiyat listesi, Egea Cross fiyatları, Egea Cross taç para, Fiat Egea Cross fiyatları.

Fiat Egea SUV’un fiyatı nasıl olacak? Yepyeni fotoğraflarla birlikte Fiat Egea Cross’un fiyatları belli oldu. Bursa TOFAŞ Fabrikası’nda üretilecek olan Egea Cross’u şimdiden tüm Avrupa konuşmaya başladı. Fiat Egea Cross fiyatı, Egea Cross fiyat listesi, Egea Cross fiyatları, Egea Cross taç para, Fiat Egea Cross fiyatları.

Instagram Hesabım

Açıklanan finansman destekli vergisiz Avrupa fiyatlarıyla 110 bin TL gibi bir vergisiz fiyatı olacak olan Fiat Egea Cross yüzde 50 ÖTV ve yüzde 18 KDV’nin eklenmesiyle birlikte 190 bin ile 200 bin TL aralığında Ocak 2021’de Türkiye’de satışa sunulacaktır. Elbette burada önemli olan Euro kurunun durumu. Düşüş devam eder ya da artış olursa fiyat değişecektir. Bunun yanında çok önemli bir detay daha var!

Yeni Egea Cross, İtalya’da FCA Bank’tan sağlanan finansmanla birlikte İtalya’da 13.900 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. İşte burada bu 3 bin Euro değerindeki finansman büyük önem taşıyor. Türkiye’de üretilmesinin getirdiği artıyla bu tip bir finansman katkısının TOFAŞ tarafından da karşılanacağını düşünüyorum. Eğer bu olmazsa İtalya fiyatı Nuova Tipo City Cross tanıtımıyla 16.900 Euro’dan başlıyor. Bu durumda vergisiz fiyatı 130 bin TL’nin üzerinde yer alacaktır. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu en önemli detay fiyat hakkında açıklama yaptı! Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu: “Bu araçları yüzde 50 ÖTV’de tutmak için elimizden geleni yapacağız” dedi. Bakalım Ocak ayında satışa sunulduğunda Türkiye fiyatlarını hep birlikte göreceğiz. 230 bin TL bile çok diyenlerin karşısına 280 bin TL ile çıkarsa şansı olmayacaktır.

Yeni Dacia Sandero bu vergisiz fiyatla ve iddialı tasarımla Türkiye’nin en çok satan arabası bile olur!

Fiat Egea Cross özellikleri neler?

Egea Cross, güçlü ve cesur hatları, farların altına kadar uzanan yeni ızgara tasarımı ile gerçek bir crossover modelde olması gerektiği gibi çok daha geniş ve çok daha heybetli görünüyor. Yeni süspansiyonun yapısı, yeni jant ve lastik ölçüleriyle Egea Cross’un yerden yüksekliği, diğer gövde seçeneklerine göre 4 cm artıyor. Fiat Egea Cross, güçlü görünümünü perçinleyen daha büyük lastiklerle donatılmasıyla da farkını ortaya koyuyor. Egea Cross’un gövde mimarisi daha yüksek bir sürüş pozisyonu sunuyor ve otomobile inme ve binmeyi kolaylaştırıyor. Yeni Egea Cross, “crossover” detaylarının da etkisiyle Hatchback’ten 7 cm daha yüksek olmasıyla öne çıkıyor. Otomobilin özel crossover detayları çamurlukların etrafındaki gövde kaplamaları ile başlayarak yanlarda ve ön tarafta devam ediyor. Cross için özel tasarlanan kaslı ön ve arka tampon, yan marşpiyeler ve Cross gövde tipine özel tavan rayları da güçlü ve gösterişli görünümü beraberinde getiriyor.

Yeni Dacia Sandero Stepway Fransa Fiyatları Açıklandı! SUV’lara kafa tutacak bu model çok can yakar!

Fiat Egea Cross Güvenlik ve Teknoloji Özellikleri nasıl?

Egea Model Ailesi’nde yenilenen tasarımının haricinde; teknoloji açısından da kapsamlı bir yenilenme yapıldı. En güncel Sürüş Destek Sistemleri (ADAS) ile donatılan Egea Ailesi, kompakt sınıfın yine en güçlü modeli olacak.

• ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’, sürüş esnasında maksimum hız limitlerini belirliyor.
• ‘Akıllı Hız Asistanı’, sürücüye hız sınırına uymasını öneriyor.
• ‘Şerit Takip Sistemi’, yol çizgilerini algılayarak otomobili şeritte tutuyor.
• ‘Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi’, sensörler yardımıyla sürücünün yolculuğa devam edemeyecek kadar yorgun olduğunu algılayarak mola önerisinde bulunuyor.
• ‘Adaptif Uzun Far’, karşıdaki aracın farlarını algılayıp Egea’nın uzun farlarını otomatik olarak açarak görüşü ve buna bağlı olarak sürüş güvenliğini arttırıyor.
• ‘Kör Nokta Uyarı Sistemi’, ultrasonik sensörler yardımıyla aracın kör noktasında bir engel olup olmadığını algılıyor ve ilgili tarafın yan aynasındaki küçük bir turuncu üçgen ile sürücüyü uyarıyor.
• Ön park sensörleri, Anahtarsız giriş/çalıştırma ve kablosuz akıllı telefon şarj gibi özellikler hayatı kolaylaştırıyor.

Fiat Egea Cross iç mekan özellikleri nasıl?

Fiat Egea model ailesinin iç mekanı da baştan aşağı yenileniyor. Daha önce kullanılan göstergenin yerini tamamen yenilenen 7 inçlik dijital gösterge paneli alıyor. Son derece gelişmiş sistem sürücüsünün hayatını kolaylaştırıyor. Kullanıcı bu sayede yolculuğu, multimedya özelliklerini ve araca bağlı akıllı telefonunu kontrol altında tutuyor. Yeni dijital gösterge, 10.25 inç dokunmatik ekrana sahip tamamen yeni UConnect 5 multimedya sistemi ile kombine ediliyor. Bu sistem, FCA Grubu’nda ilk kez yeni Fiat 500’ün ardından şimdi de yeni Egea model ailesinde yerini alıyor. Yeni Fiat Egea modellerinde direksiyon da daha şık ve daha sportif tasarımıyla ve tamamen yenilenmiş olarak dikkat çekiyor. Daha kompakt bir boyuta sahip olan direksiyon daha ergonomik olacak şekilde tasarlanırken 7 inçlik dijital gösterge panelinin daha iyi görünmesini sağlıyor. Yeniden tasarlanan klima kumandaları, krom ve siyah detaylarla zenginleştirilen orta konsol da yeni tasarımıyla ön plana çıkıyor. Yeni Fiat Egea model ailesi, Okyanus Mavisi ve Paprika Turuncusu isimli iki yeni renk seçeneğiyle de zenginleştiriliyor.

İşte Türkiye’nin en çok satan 20 SUV modeli! Bakalım 2020’nin Şampiyonu Hangi SUV model olacak?

Makyajlı Fiat Egea Ne Zaman Satılacak? Fiat Egea Cross tanıtıldı. Fiat Egea SUV fiyatı.

Yeni Egea, 2021 yılında yollara baştan aşağı yenilenen motor ailesiyle çıkacak. İlk olarak yeni Egea, yepyeni 100 HP gücünde 1.0 litrelik GSE T3 motorla donatılacak. Yeni üç silindirli motor mevcut 1.4 litrelik motordan farklı olarak 1500 d/d’den itibaren 190 Nm gibi yüksek bir torku kullanıma sunuyor. FireFly Turbo motor ailesinin bir parçası olan 1.0 GSE T3, düşük tüketim ve emisyon değerlerini başarılı performansla birleştiriyor. Yeni motor; düşük devirde kullanıma sunduğu yüksek çekiş gücüyle son derece akıcı ve keyifli bir sürüş ve düşük ses seviyesiyle iddialı sürüş konforu sunuyor. Motorun CO2 emisyonu 121 gr/km (WLTP normuna göre) değerine kadar düşüyor. Euro 6D final uyumlu Multijet dizel motorlar, 1.3 litre 95 HP ve 1.6 litre 130 HP (daha önce 120 HP) olmak üzere iki farklı güç seçeneği sunuyor. İyileştirilen performans ve 110 gr/km’den (WLTP normuna göre) başlayan CO2 emisyon değerleriyle yeni dizel motor ailesi yüksek verimlilik seviyesiyle öne çıkıyor.

Fiat Egea Cross fiyatı
Fiat Egea Cross fiyatı

Fiat Egea Cross fiyatı

Fiat Egea Cross fiyatı

Fiat Egea Cross fiyatı