Üretim Kapasitesi 405 bin adet olan Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açıldı! Bu büyük gurur hepimizin!

Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açıldı 2023.
Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açıldı 2023.

Üretim Kapasitesi 405 bin adet olan Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açıldı! Bu büyük gurur hepimizin! Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açıldı 2023.

CHERY SATIN ALIRSAM BAŞIMA NELER GELİR?

Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikaları, yıllardır Avrupa’nın ve Türkiye’nin en çok satan ticari aracı olan Transit ailesinin Avrupa’daki tek üretim merkezi, Transit Custom’un ise dünyadaki tek üreticisi konumunda. Fabrikada, yenilikçi özellikleri ve akıllı teknolojileriyle daha yüksek verimlilik ve performans sunan yeni nesil Transit ve Tourneo Custom üretiliyor. Yeni nesil Custom serisinin gelecekteki üyeleri arasına 2024 yılında hattan inecek tamamen elektrikli E-Transit Custom da yer alacak. Fabrikada ayrıca Ford ve Volkswagen ortaklığına ait yeni nesil 1 ton Volkswagen ticari araç da üretilecek. Ford Otosan Yeniköy Fabrikası’nda üretilecek bu araç Volkswagen Transporter olacak. Yeniköy Fabrikası, yeni nesil 1 tonluk araçları üretmek üzere kapasitesini 2025 yılında 405.000 adede ulaştıracak.

Ford Pro Avrupa Genel Müdürü Hans Schep yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeniköy Fabrikası, Avrupa’daki ticari araç operasyonlarımız bir dönüm noktası ve Ford Pro hedeflerimizi gerçekleştirme yolculuğumuzda son derece önemli bir adımı temsil ediyor. Sekiz senedir Ford’u Avrupa’da ticari araç liderliğine taşıyan Transit Custom ailesini en yeni ve tamamen elektrikli versiyonları ile birlikte bu özel tesisin sunduğu kalite, ileri teknoloji ve maksimum verimle üreteceğiz.”

Ford Otosan Genel Müdürü Güven Özyurt ise “Gelecek odaklı yatırımlarımızla, ülkemizdeki otomotiv ekosistemi ve tedarikçilerimizle birlikte büyüyoruz. Bugün, Avrupa’nın en büyük ticari araç üssü konumundaki Kocaeli tesislerimiz, akıllı fabrika ve sürdürülebilirlik uygulamalarıyla geleceği şekillendirme konusundaki vizyonumuzun en somut örneğidir. Cumhuriyetimizin 100. Yılında; inovasyon ve ilerlemenin bir araya geldiği, yeni nesil araçlarla otomotiv ekosisteminin geleceğine açılan bir kapı olarak gördüğümüz Yeniköy Fabrikası’nın açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Opel Türkiye evinde oturduğun yerden kullanabildiğin 250 bin TL indirim yapan kampanyayı açıkladı!

Araba Habercisi SONBAHAR 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin SONBAHAR 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açıldı 2023.

Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açıldı 2023.

Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Açıldı 2023.

REKLAM

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba