Foton Daimler Kamyonları Geliyor! Daimler Çin’de Auman Kamyonları İlk Kez Test Etti!

Foton Daimler Kamyonları Geliyor
Foton Daimler Kamyonları Geliyor

Mercedes-Benz’in de içinde bulunduğu Daimler Grubu, Çin’de Beiqi Foton Motor ile ortak olarak kurduğu Foton Daimler Automotive olarak otonom kamyon ve çekici test eden ilk lisanslı şirket oldu. Çin hükümetinden lisans alan ilk firma olan Foton Daimler, geçtiğimiz ay içerisinde 5.000 kilometrelik yol testini tamamladı. Foton Daimler Kamyonları Geliyor

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Çin’in Changsha şehrinde otonom araçların testi için özel bir bölge bulunuyor. Auman markasıyla üretim yapan Foton Daimler, Sanayi Bakanlığı’nın belirlediği bu bölgede testlerini yaptı. Şirket geliştirdiği otonom kamyon ve çekicilerin, kısa mesafede yük taşımacılığı, maden ocaklarında ve limanlarda nakliye için kullanılmasını ön görüyor.

[irp posts=”7247″ name=”Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!”]

2012 yılında Bentley Lüks Elektrikli Araba Tanımını Yeniden Yaptı Ama Bu Tasarım Sınıfta Kalır!

Foton Daimler, Daimler’in sağladığı teknolojiyle ağır ticari araçlar üretiyor. Ürettiği kamyon ve çekicileri de Auman markasıyla satışa sunuyor. Merkezi Pekin’de bulunan Foton Daimler, BAIC Motor Group’un da kamyon ve çekici ürettiği yan kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Çin’de Daimler, Mercedes-Benz markası için binek ve ticari araçlarının yapımı ve dağıtımında da BAIC Grubu ile ortak hareket ediyor.

Endüstriyel olarak en büyük maliyetlerden birini oluşturan nakliyede, otonom sürüş teknolojileri uygulanarak 24 saat çalıştırılabilecek kamyon ve çekiciler büyük bir heyecanla bekleniyor. Özellikle karayollarında yoğun çalışma şartları nedeniyle uykusuz kalan kaptanların sebep olduğu kazaların ciddi ölçüde azalması, bu teknolojilerle mümkün kılınabilir. Otonom sürüş teknolojisine sahip ve aynı zamanda da elektrikli kamyon ve çekicilerle nakliye maliyetlerinin ciddi anlamda düşürülmesi için en önemli adım olacaktır.

Araba Habercisi Dergisi Ekim Sayısında Neler Var?

Peugeot 508 100 kilometrede 1.3 litre tüketiyor!

Volkswagen Passat Yarı Otonom Olarak Satışa Sunuldu.

3 Boyutlu Gösterge Panelleri arabaların yeni oyuncağı oluyor.

Citroen C5 Aircross Kompakt SUV sınıfını karıştırdı.

Honda Civic Type R ile Teste Çıktık.

Subaru Forester hibrit seçeneğiyle geliyor.

DS3 Crossback Kalitesi ile oyunu bozacak mı?

Amiral Gemisi Renault Koleos Yenilendi.

Elektrikli Porsche, Tesla’yı tahtından eder mi?

En Çok Satan Arabaları araştırdık.

Foton Daimler Kamyonları Geliyor, Araba Habercisi Dergisi.