Foton Daimler Kamyonları Geliyor! Daimler Çin’de Auman Kamyonları İlk Kez Test Etti!

Foton Daimler Kamyonları Geliyor

Mercedes-Benz’in de içinde bulunduğu Daimler Grubu, Çin’de Beiqi Foton Motor ile ortak olarak kurduğu Foton Daimler Automotive olarak otonom kamyon ve çekici test eden ilk lisanslı şirket oldu. Çin hükümetinden lisans alan ilk firma olan Foton Daimler, geçtiğimiz ay içerisinde 5.000 kilometrelik yol testini tamamladı. Foton Daimler Kamyonları Geliyor

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Çin’in Changsha şehrinde otonom araçların testi için özel bir bölge bulunuyor. Auman markasıyla üretim yapan Foton Daimler, Sanayi Bakanlığı’nın belirlediği bu bölgede testlerini yaptı. Şirket geliştirdiği otonom kamyon ve çekicilerin, kısa mesafede yük taşımacılığı, maden ocaklarında ve limanlarda nakliye için kullanılmasını ön görüyor.

İlk Altı Ay Sonunda Türkiye’nin En Çok Satan 10 Arabasını Merak Ediyor Musunuz?

2012 yılında kurulan Foton Daimler, Daimler’in sağladığı teknolojiyle ağır ticari araçlar üretiyor. Ürettiği kamyon ve çekicileri de Auman markasıyla satışa sunuyor. Merkezi Pekin’de bulunan Foton Daimler, BAIC Motor Group’un da kamyon ve çekici ürettiği yan kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Çin’de Daimler, Mercedes-Benz markası için binek ve ticari araçlarının yapımı ve dağıtımında da BAIC Grubu ile ortak hareket ediyor.

Endüstriyel olarak en büyük maliyetlerden birini oluşturan nakliyede, otonom sürüş teknolojileri uygulanarak 24 saat çalıştırılabilecek kamyon ve çekiciler büyük bir heyecanla bekleniyor. Özellikle karayollarında yoğun çalışma şartları nedeniyle uykusuz kalan kaptanların sebep olduğu kazaların ciddi ölçüde azalması, bu teknolojilerle mümkün kılınabilir. Otonom sürüş teknolojisine sahip ve aynı zamanda da elektrikli kamyon ve çekicilerle nakliye maliyetlerinin ciddi anlamda düşürülmesi için en önemli adım olacaktır.

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Foton Daimler Kamyonları Geliyor, Araba Habercisi Dergisi.

Etiketler:, , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares