Fransa Rallisi Bugün Start Alacak 1194 Kilometrenin Sonunda Pazar Günü Sona Erecek!

Fransa Rallisi 2019

Dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun dördüncü yarışı Fransa Rallisi, 28-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Fransa Rallisi 2019

Araba Dergisi, Otomobil Dergisi, Araba Yorum, Otomobil Yorum, Araba Test, Otomobil Test, Ralli Yarışları, Ralli Şampiyonası, WRC yarışları detayları haberde.

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

14 etaptan oluşan yarışta, pilotlar toplamda 1194 kilometreye yakın yol kat edecek. Üç yarış sonrasında pilotlar klasmanında Ott Tanak zirvede bulunurken Estonyalı pilotu Red Bull sporcuları son 6 yılın şampiyonu Sebastien Ogier ve Thierry Neuville takip ediyor.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda dördüncü durak Fransa

Dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun dördüncü yarışı Fransa Rallisi, 28-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. 14 etaptan oluşan yarışta, pilotlar toplamda 1194 kilometreye yakın yol kat edecek. Üç yarış sonrasında sonrası pilotlar klasmanında Ott Tanak zirvede bulunurken Estonyalı pilotu Red Bull sporcuları son 6 yılın şampiyonu Sebastien Ogier ve Thierry Neuville takip ediyor.

[irp posts=”3305″ name=”Yeni Opel Combo Testim arabam.com’da Yayınlandı! Tüm Özellikleriyle İnceledim!”]

Motorsporları dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 2019’daki dördüncü yarışı olan Fransa Rallisi 28-31 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Birbirinden hızlı pilotlar, dört günde 14 etabı geçip toplamda 1194 kilometre kat edecek. Rüzgarın çok etkili olduğu, dar ve virajlı asfalt zemin rallisinde en önemli belirleyen dayanıklılık olacak.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı olan Monte Carlo’yu kazanan son altı yılın Dünya Şampiyonu Red Bull sporcusu Sebastien Ogier 61 puanla pilotlar sıralamasında ikinci basamakta yer alıyor. Bir diğer Red Bull sporcusu Thierry Neuville’in üçüncü olduğu sıralamada Ott Tanak zirvede yer alıyor.

Dünya Ralli Şampiyonası bir kez daha Türkiye’de

8 yıllık bir aranın ardından geçtiğimiz sene Türkiye’ye geri dönen ve büyük ilgi çeken Dünya Ralli Şampiyonası bir kez daha Marmaris’te düzenlenecek. Dünya Ralli Şampiyonası’nın 11. etabına ev sahipliği yapacak Rally Turkey, 12-15 Eylül tarihleri arasında dünyanın en hızlı ve cesur pilotlarını ağırlayacak.

[irp posts=”3320″ name=”Volvo’nun Sahibi Geely ve Daimler Mercedes Yarı Yarıya Ortak Oldu! Ne Üretecekler!”]

Fransa Rallisi 2019

Yeni Opel Combo Testimi Okudunuz mu?

Fransa Rallisi 2019, Dünya Ralli Şampiyonası, Araba Dergisi, Araba Test, Araba Yorum, Ralli Haberleri, Ralli Yorumları, Otomobil Dergisi

Fransa Rallisi 2019
Fransa Rallisi 2019

Youtube Murat Tosun