Volvo’nun da Sahibi Olan Çinli Geely İlk Yarış Arabasını Tanıttı! Lynk&CO Markası Satacak!

Geely Yarış Arabası Tanıtıldı.
Geely Yarış Arabası Tanıtıldı.

Geely Yarış Arabası Tanıtıldı, Çinli Yarış Arabası Tanıtıldı, Lynk&CO Yarış Arabası, Yeni Yarış Arabaları, Yeni Spor Araba, Yarış Araçları, detaylar haberdi. Çinli endüstri devi, Zheijang Geely Holding, motor sporlarına ilk yarış arabasıyla adım atıyor. Geely, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, yarış arabasını Lynk&CO markasıyla piyasaya sunacak. Marka, müşterilerine 2020 yılının ilk çeyreğinde teslimat yapmayı planlıyor. Geely Yarış Arabası Tanıtıldı.

Araba Testleri, Otomobil Testleri, Araba Habercisi Dergisi.

Youtube Kanalımız

Geely’nin ilk yarış arabası olan Lynk&CO 03 TCR, 350 beygir güce ve 420 Nm’lik torka sahip 2.0 litrelik dört silindirli turbo bir motora sahip. Önden çekişli ve altı vitesli manuel şanzıma ile birlikte geliyor. Açıklanan rakamlara göre arabanın ağırlığı 1.265 kg. gibi hafif sayılabilecek düzeyde.

Geely Grubu, 2018’de motor sporları için ayrı bir departman kurdu. Motor sporları departmanının iki ayrı yerleşkede çalışmaları bulunuyor. Bunlardan biri holdingin de merkezi olan Çin’in doğusunda yer alan Hangzhou şehri, diğeri ise Volvo Cars’ın egemen olduğu İsveç şehri Gothenburg’da bulunuyor. 2018 yılının ortalarında motor sporları ekibi Lynk&CO 03 TCR’ı geliştirmeye başladı. 1 yıl gibi kısa bir sürede ise geliştirilen model 2019 FIA Dünya Touring Araç Kupası’nda boy gösterdi.

Lynk&CO markası, Geely Holding ve Volvo’nun ortak olduğu premium bir marka olarak 2017 yılında tanıtıldı. Lynk&CO markalı araçlar Volvo XC40 ile aynı platformu paylaşıyorlar. Geely’nin motor sporlarındaki tek temsilcisi Lynk&CO da olmayacak. Geely Grubu, 2017 yılında İngiliz spor otomobil markası Lotus’un da %51 hissesine sahip oldu.

Elektrikli Volvo XC40 geliyor! Ön Izgaraya İhtiyaç Olmadığı İçin Görünüm Modernleşmiş!

Geely Yarış Arabası Tanıtıldı. Araba Habercisi Dergisi.

Araba Habercisi Dergisi Ekim Sayısında Neler Var?

Peugeot 508 100 kilometrede 1.3 litre tüketiyor!

Volkswagen Passat Yarı Otonom Olarak Satışa Sunuldu.

3 Boyutlu Gösterge Panelleri arabaların yeni oyuncağı oluyor.

Citroen C5 Aircross Kompakt SUV sınıfını karıştırdı.

Honda Civic Type R ile Teste Çıktık.

Subaru Forester hibrit seçeneğiyle geliyor.

DS3 Crossback Kalitesi ile oyunu bozacak mı?

Amiral Gemisi Renault Koleos Yenilendi.

Elektrikli Porsche, Tesla’yı tahtından eder mi?

En Çok Satan Arabaları araştırdık.

Teknoloji Dergisi GoToTechno Ekim Sayısı Çıktı!

Teknoloji Dergisi GoToTechno Dergisi kolay anlaşılan diliyle ön plana çıkan bir dergi. Araba Habercisi Dergisi’nin hediyesi olmasının dışında Turkcell Dergilik üzerinden tüm sayıları ücretsiz okuyabilirsiniz.