Mart ayından itibaren Türkiye’de satılacak! 2021 Volkswagen Golf 8 Türkiye’de kaç para olur?

Golf 8 fiyat listesi.
Golf 8 fiyat listesi.

Volkswagen en son piyasaya çıkardığı Golf, şu ana kadar tasarladığı en lüks Golf unvanı ile piyasaya sürüdü. Dış tasarımı aşina olduğumuz bir tasarım ancak bu kompakt hatchback aracının içinde çok fonksiyonlu direksiyon kullanılarak ayarlanabilen tamamen dijital bir gösterge paneli bile var. 2021 Golf 8 Türkiye’de kaç para olur? Volkswagen Golf 8’in mart ayında satılacağı resmen açıklandı! Golf 8 ne zaman geliyor, Golf 8 fiyat listesi, Golf 8 kaç para, Volkswagen Golf 8 Neler Yeni?

Instagram Hesabım

Sekizinci nesil olan yeni Golf Car2X teknolojisine sahip olan ilk Volkswagen marka araçtır. Bu teknoloji aracın 800 metre uzaklıkta bulunan diğer araçlar ile iletişim kurmasını sağlar. Bu özelliğin asıl amacı, sürücü trafikte durduğunda aracın arkadan gelen sürücüleri uyararak dikkatli olmalarını sağlamasıdır. Ayrıca bir acil durum aracı arkadan yaklaştığında Golf’ün sürücüsünü hemen uyarmasını sağlayacaktır. Tüm yeni Volkswagen modelleri gibi yeni Golf aracı da standart olarak kazaları ve çarpışmaları önlemek için yaya tanıma ve acil durum fren sistemine sahiptir. Ayrıca Yeni Golf şeritlerin net olması koşulu ile şerit tutma kontrolü özelliği de bulundurmaktadır.

Aracın içinde bulunan ayarlar, pano düzeninden ortam aydınlatmasına kadar her şey kullanıcı profili olarak özelleştirilebilir. Bu profil sürücü ile birlikte üçüncü nesil Volkswagen bilgi-eğlence sistemi ile donatılmış olan diğer araçlara da geçecek. Bu sistem ilk olarak Passat modelinde kullanıldı. Aracın içindeki seçenekler arasında, head-up display ve ses sistemi ayarlarını kontrol etmeyi sağlayan dokunmatik 10 inçlik bir ekran yer alıyor. Aracın bilgi-eğlence sistemi jestlere veya sesli komutlara cevap vermektedir. Yeni Golf, 108 beygir, 129 beygir ve 148 beygir güce sahip olan 48 voltluk hafif hibrit aktarma organları seçenekleri ile de satışa sunulacak.

Golf 8 kaç para? Golf 8 fiyat listesi.

2021 Golf 8 Türkiye’de kaç para olur? Volkswagen Golf 8’in mart ayında satılacağı resmen açıklandı!

Volkswagen Golf 8 memleketi Almanya’da KDV dahil 20.395 Euro’ya satılıyor. Bu seçenekte 1 litre 90 beygir güç üreten benzinli motor ve manuel şanzıman yer alıyor. Başlangıç fiyatının iyi olması açısından bu araç Türkiye’de satışa sunulursa 14 ile 15 bin Euro aralığında çıplak fiyatla gelecek. Bu modelin vergisiz fiyatının 130 bin TL’nin altında yer alarak yüzde 50 ÖTV diliminde yer almasını bekliyorum. 1 litre TSI ve 1.5 litre TSI motor seçenekleriyle satışa sunulacak olan Volkswagen Golf 8, Golf, Life, Style ve R-Line donanım paketlerine sahip olacak. Giriş paketinden itibaren LED farlar gibi önemli detaylar standart özellikler arasında yer alacak. Almanya’da bu fiyat donanım paketleri yükseldikçe 4 bin Euro farkla değişim gösteriyor. R Line ise KDV dahil 29.145 Euro etiketle satılıyor.

Yepyeni otomobiller Türkiye’de arka arkaya satışa sunuluyor! Hangisi ne zaman geliyor?

Golf 8 fiyat listesi.

Golf 8 fiyat listesi.

Golf 8 fiyat listesi.