Karizma Satışa Sunuldu! Hyundai Ioniq 6 sürpriz fiyatıyla Hyundai Assan tarafından Türkiye’de satışta!

Hyundai Ioniq 6 Fiyat Listesi
Hyundai Ioniq 6 Fiyat Listesi

Karizma Satışa Sunuldu! Hyundai Ioniq 6 sürpriz fiyatıyla Hyundai Assan tarafından Türkiye’de satışta! Hyundai Ioniq 6 Fiyat Listesi.

Hyundai’nin IONIQ markası altında sunduğu ikinci model IONIQ 6, Türkiye’de satışa sunuldu. IONIQ 6, hem 519 km menzili hem de 0.21cd sürtünme katsayısı ile çok verimli bir otomobil. Aynı zamanda fütüristik görünümü ve üstün donanımlarıyla da segmentinde fark yaratıyor.

Hyundai Assan, tamamen elektrikli araçlara (BEV’ler) adanmış IONIQ markası altındaki ikinci modeli olan IONIQ 6’yı Türkiye’de satışa sundu. D-sedan segmentinde konumlanan IONIQ 6, markanın özel E-GMP platformuyla üretilirken aynı zamanda Hyundai’nin Electrified Streamliner (Aerodinamik Elektrikli) ürün gamına da uygun bir şekilde geliştirildi. Elektrikli mobilitenin sınırlarını yeniden tanımlayan IONIQ 6, 0.21cd ile Türkiye’deki elektrikli otomobiller arasında en düşük sürtünme katsayısına sahip modellerden biri.

Tam 519 km gibi uzun bir menzil sunan 77,4 kWh batarya, iki elektrikli motor düzeniyle eşleştiriliyor. Arkadan itişli (RWD) veya dört tekerlekten çekişli (AWD) olarak tercih edilebilen IONIQ 6, 77.4 kWh’lik versiyonda 239 kW (325 PS) güç ve 605 Nm tork gibi değerler sergiliyor. Bu güçlü seçenek sadece dört tekerlekten çekiş ve 20 inçlik jantlarla kombine ediliyor. Spor otomobilleri aratmayan IONIQ 6, sadece 5,1 saniyede 0’dan 100 km/s’ye çıkabiliyor. IONIQ 6, 18 inçlik aero jantlarla hareket ederek etkileyici bir performans sergilerken aynı zamanda son derece verimli bir enerji tüketim oranına sahip. Dört tekerlekten çekiş sistemine ek olarak, RWD yani arkadan itişli single motor seçeneği ise 53 kWh’lik standart bir batarya ile 429 km yol gidebiliyor. İdeal bir performans değeri sunan bu versiyonun gücü 111 kW (150 PS), enerji tüketimi ise 100 km’de 13,9 kWh (WLTP birleşik). Bu tüketim, IONIQ 6’yı otomotiv sektöründeki en tasarruflu elektrikli araçlardan biri yapıyor.

IONIQ 6 Fiyatlar
Progressive Standart Menzil 111 kW 1.640.000 TL
Progressive Uzun Menzil 239 kW 2.775.000 TL

Al Satçı neden 0 km pazarından çekildi? Volkswagen Golf 2 ay önce kaç paraydı? Bugün kaç para oldu?

Araba Habercisi Eylül 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Hyundai Ioniq 6 Fiyat Listesi.

Hyundai Ioniq 6 Fiyat Listesi

Hyundai Ioniq 6 Fiyat Listesi.

REKLAM

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba