Yanıltıcı ilanlar hakkında çok önemli karar! O tarihten itibaren yanıltıcı ilanlar sitelerin sorumluluğunda!

Yanıltıcı ilanlar ikinci el araba pazarı.
Yanıltıcı ilanlar ikinci el araba pazarı.

Yanıltıcı ilanlar hakkında çok önemli karar! O tarihten itibaren yanıltıcı ilanlar sitelerin sorumluluğunda! Yanıltıcı ilanlar ikinci el araba pazarı.

İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞLARI NEDEN DURDU?

İkinci el araç satışı ile ilgili önemli bir kural daha getirildi. İkinci el ilan sitelerinde yayınlanan ilanları ilgilendiren bu yeni uygulamayla ikinci el araç pazarının biraz daha normalleşmesi bekleniyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından yeri kurallar açıklandıkça en çok yanıltıcı ilanlar gündeme gelmeye başlamıştı. İkinci el ilanının sıfır kilometre fiyatını geçemeyecek olması sonrası ilan sitelerindeki fiyatlar düşürülmüştü. Ancak gelen şikayetlerde sitelerde fiyatlar düşük görünmesine rağmen iletişime geçildiğinde farklı bir fiyatın dile getirildiği belirtiliyordu. Yani ilana bir fiyat yazıp, arandığında başka bir fiyat söyleyenler vardı. Bununla birlikte olmayan arabaların ilanını yayınlayarak fiyatların yükselmesine neden olan ikinci el otomobil ilanlarından da söz ediliyordu. Bu konulardaki şikayetlerin artması sonrası ikinci el araç pazarıyla ilgili bir önlem daha geldi.

1 Kasım tarihinden itibaren yanıltıcı ilanlar sadece bu ilanı yayınlayanları değil ilanı yayınların siteleri de kapsayacak. Bu konudaki açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. 1 Kasım’dan itibaren sahte ilanlardan siteler de sorumlu tutulacak. Yanıltıcı ilan verilmesi halinde 100 bin lira idari para cezası uygulanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca otomobil piyasasındaki balonu söndürdük açıklamasını da yaptı.

Chery alırsam satış sonrasında başıma neler gelir? Chery Türkiye bu bilgilerle sorulara cevap verdi!

Araba Habercisi Eylül 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Yanıltıcı ilanlar ikinci el araba pazarı.

Yanıltıcı ilanlar ikinci el araba pazarı.

Yanıltıcı ilanlar ikinci el araba pazarı.

REKLAM

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba

Youtube Murat Tosun Araba