Yeni Ford Focus Sedan’ın sınıfında en çok hangi modeller satıyor?

Yeni Ford Focus Sedan yollara çıkmaya başladı. Kompakt Sedan sınıfında bu modelin dahil olmasıyla birlikte rekabet artacak. Peki ilk 10 ay sonunda ülkemizde en çok satan araçları da oluşturan bu sınıfta Top 10 nasıl oluşmuş? En çok hangi modeller satıyor? En çok satan kompakt sedan hangisi? Kompakt sedan satış rakamları Ekim 2018

Bu sınıf Türkiye otomotiv sektörünün dinamosu. En çok satan otomobiller her zaman bu sınıftan çıkıyor. Elbette filo pazarının bu sınıfa olan ilgisi de çok önemli ama genel anlamda kompakt sedan araçlar çok seviliyor ve ülkemizde çok tercih ediliyor.

Yeni Ford Focus Sedan iddialı geliyor

Yeni Ford Focus Sedan yollara çıkmaya başladı. Son derece iddialı bir şekilde yenilenmesiyle birlikte bu sınıfta dengeleri değiştireceğini düşünüyorum. İddialı özellikleri var ve rakiplerine karşı geride kaldığı özelliklerini tamamlamış durumda. İddialı sürüş karakteri ile ön plana çıkan yeni Ford Focus Sedan bu açıdan benim beğenimi kazanan bir otomobil. Bakalım iddialı özellikleriyle birlikte eğer şansı da tahmin ettiğim gibi açık olursa zirveye oynar diye düşünüyorum.

En çok satan kompakt sedan modeller

Yeni bir model sınıfa dahil olacağı zaman satış rakamlarını araştırmayı seviyorum. Bu şekilde bilgilerimi de diri tutmuş oluyorum. Eminiz sizler de benim gibi kompakt sedan sınıfında Ekim 2018 satış sonuçlarına göre en çok satan modelleri merak ediyorsunuzdur.

İşte en çok satan kompakt sedan otomobiller

Burada Renault Megane Sedan ve Fiat Egea Sedan arasında müthiş bir rekabet var. Yılın sonunda Türkiye’nin en çok satan otomobili olmak için kıyasıya yarışıyorlar.

   Kompakt sedan ilk 10 ay satış rakamları
Sıra Marka Model Sınıf Toplam
1 Renault Megane Sedan C1 24.217
2 Fiat Egea Sedan C1 23.074
3 Honda Civic Sedan C1 17.656
4 Toyota Corolla C1 16.351
5 Ford Focus Sedan C1 10.137
6 Opel Astra Sedan C1 9.073
7 Hyundai Accent Blue C1 6.301
8 Skoda Octavia C1 5.595
9 Hyundai Elantra C1 3.722
10 Audi A3 SEDAN C1 2.461

[irp posts=”1768″ name=”Volkswagen Kocaeli Gölcük’te üretim yapmaya başlıyor”]

Kompakt sedan satış rakamları Ekim 2018

Araba Habercisi Murat Tosun

Volkswagen Kocaeli Gölcük’te üretim yapmaya başlıyor

Youtube Murat Tosun