Mercedes-Benz’in ‘Yıldız’ı Parlamaya Devam Ediyor. En Çok Satan Premium Marka!

Mercedes Benz En Çok Satan Premium Marka
Mercedes Benz En Çok Satan Premium Marka

Mercedes Benz En Çok Satan Premium Marka Oldu. Yılın ilk altı ayında, Mercedes-Benz devam eden model değişikliklerine rağmen premium sınıfta en çok satan marka olmaya devam ediyor. Geçen yıla oranla %4,6 satışlarında düşüş gerçekleşse de 1.133.729 adetlik satış başarısını yakaladı. Yılın ilk çeyreğine oranla ikinci çeyrekte daha başarılı sonuçlar alan Mercedes’in bu başarısında en büyük rolü ise A Sedan, yeni B sınıfı ve yeni CLA modelleri oynadı.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Mercedes-Benz Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Britta Seeger, ‘Yılın zorlu ilk yarısından sonra Mercedes-Benz premium sınıfın liderliğini sürdürüyor. Yeni kompakt modellerimizin beğenilmesinden son derece mutluyuz. Üçüncü çeyrekte, yeni SUV modellerimizle birlikte satışlarımızın da artmasını bekliyoruz. Temmuz ayında satış sunacağımız yeni GLC ve GLC Coupe’nin müşterilerimizin favorisi olacağını düşünüyoruz’ dedi.

Mercedes-Benz satış rakamlarında model bazlı incelendiğinde yılın ilk yarısında kompakt segmentte 313.000 araç sattı. Kompakt modelleri A ve B Serisi, CLA, CLA Shooting Brake ve GLA olarak öne çıkıyor. Geçen yıla oranla bu segmentte %13,7’lik bir artış sağlandı. Mercedes’in en çok satan modeli ise sadece 6 ayda 206.000 adet satan C Serisi oldu. C Serisinin satışları geçen yıla oranla %3,4 arttı. SUV segmentinde ise 367.000 adetlik satış rakamını yakalayan Mercedes-Benz, GLA, GLC, GLC Coupe, GLE, GLE Coupe, GLS ve G Serisi ile boy gösteriyor. Devam eden model değişikliklerine rağmen Mercedes-Benz’in sattığı her üç araçtan biri SUV oldu. Yenilenen G Serisi, 40. Yılını kutladığı bu yıl içerisinde satış rekoru kırarak en büyük katkıyı sağlayan model oldu.

Mercedes-Benz Türkiye’de ise 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle 4.222 adetlik satış yaparak başarısını sürdürüyor.

[irp posts=”5738″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz Sayısı Dergiliklerde Linkler Haberde! Teknoloji Dergisi Hediyeli!”]

Araba Habercisi Dergisi ve GoToTechno Dergisi’ni Okuyabileceğiniz Linkler Haberde!

Araba Habercisi Dergisi.

Mercedes A Serisi Sedan Tasarım

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Youtube Murat Tosun