Volkswagen Ticari Araç Satışlarında Başarısını Sürdürüyor 259.400 Adet Sattılar!

Volkswagen Ticari Araçlar Satış Rakamları
Volkswagen Ticari Araçlar Satış Rakamları

Volkswagen Ticari Araçlar Satış Rakamları. Volkswagen, yılın ilk yarısında 259.400 adetlik ticari araç satışı gerçekleştirdi. Volkswagen Ticari araç model gamında yer alan Transporter, Caddy, Amarok ve Crafter ile başarılı bir yıl geçiriyor. Geçen yıla oranla satış rakamları aynı olan VW Ticari Araçlar’ın, daralan otomotiv piyasasında geçen yılla aynı rakamları yakalaması önemli bir başarı olarak öne çıkıyor. Volkswagen Ticari Araçlar Satış Rakamları.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Volkswagen, Avrupa’da en önemli pazarı olan Almanya’da 68.100 adet ve İngiltere’de 26.100 adet satış gerçekleştirildi. Geçen yıla oranla bu yıl satışlarını İspanya’da %20 artıran VW, 10.200 adet ticari araç satışı gerçekleştirdi.

ABD’de toplamda %15’lik düşüş yaşayan VW, 19.100 adet araç teslimatı yaptı. Meksika’da ise %23 satışlarını artırarak 4.500 adetlik satış başarısını yakaladı. Afrika’da da dikkat çekici bir şekilde %43’lük artışla 11.700 adet ticari araç satışı yaptı. Asya’da 11.800 adet, Ortadoğu’da ise 5.500 adetlik satış gerçekleştirdi.

[irp posts=”5738″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz Sayısı Dergiliklerde Linkler Haberde! Teknoloji Dergisi Hediyeli!”]

Araba Habercisi Dergisi ve GoToTechno Dergisi’ni Okuyabileceğiniz Linkler Haberde!

Model dağılımına bakıldığında ise en çok satan modeli Transporter oldu. Toplam satışlarının neredeyse yarısını oluşturan Transporter, dünya çapında 103.300 adetlik satış rakamını yakaladı. Caddy ise 82.500 adet, Amarok da 37.200 adet sattı. VW Crafter ise 36.100 adetlik satış rakamıyla Volkswagen’in en az satan ticari araç modeli oldu.

Türkiye’deki satış rakamlarında ise geçen yıla oranla düşüş yaşasa da VW, 2019’un ilk altı ayında toplam 4.040 adet ticari araç satışı gerçekleştirdi.

Volkswagen Ticari Araçlar Satış Rakamları, Araba Habercisi Dergisi.

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Youtube Murat Tosun