Elektrikli SUV Mercedes Benz EQC Ne Zaman Satılacak? Elektrikli Dönemi Başlıyor!

Mercedes EQC Ne Zaman Satılacak
Mercedes EQC Ne Zaman Satılacak

Mercedes-Benz EQC 4MATIC Sport modeli Almanya’da 71.281 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştu. Bu otomobilin 2020 yılından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacağı açıklandı. Mercedes EQC Ne Zaman Satılacak?

Araba Dergileri, Araba Dergisi, Otomobil Dergileri, Araba Testleri, Araba Haberleri, Araba Sürüşleri, Araba Yorumları, Araba Habercisi Dergisi.

youtube.com/msemedya

Mercedes-Benz’in EQC modeli, markanın ilk tam elektrikli modeli ve elektrikli otomobil serisi olan EQ serisinin de ilk modeli olma özelliğini taşıyor. 80 kWh kapasiteye sahip lityum ion pile sahip olan modelin menzili ise WLTP standartlarına göre 400 km olarak belirtiliyor. 408 beygirlik güce ve 765 Nm’lik torka sahip EQC, 0-100 hızlanmasını 5.1 saniyede tamamlıyor. Son hızı ise 180 km/s olarak sınırlandırılmış.

[irp posts=”7247″ name=”Araba Habercisi Dergisi Eylül Sayısı Çıktı! Dergiliklerden Okuyabilir Abone Olabilirsiniz!”]

Donanımsal olarak da dikkat çeken özelliklere sahip olan EQC, MBUX multimedya sistemini standart olarak sunuyor. Diğer Mercedes-Benz modellerinden ayrı olarak menzil göstergesi, şarj durumu ve enerji akışını da sunuyor. MBUX multimedya sistemiyle ‘Hey Mercedes’ diyerek komut verebildiğiniz ve ses tanıma özelliğine sahip sistem sayesinde de pek çok fonksiyonu kontrol edebilme imkanı veriyor. Navigasyon sisteminde de değişiklik yapılan EQC, yeni sistem sayesinde girdiğiniz adres için en yakın rotayı hesaplarken menzili de hesaplıyor. Bu sayede şarj istasyonu olan noktayı da rotaya ekliyor. Hesapladığı tahmini varış süresine şarj süresini de katarak net bir varış süresi hesaplıyor.

AMG paketi de gelecek olan EQC’de, AMG paketiyle birlikte sportif detaylar ön plana çıkacak. 20 inçlik AMG jantlar, karbon fiber detaylar ve siyah ön ızgarasıyla diğer paketlerden ayrılacak. Sunduğu 360 derecelik kameraya sahip Park Paketi, head-up display ve hafızalı koltuklarıyla da sportif detayların yanı sıra EQC AMG konfordan da ödün vermiyor. EQC Sport modeli standart olarak sunduğu donanımlar konusunda da oldukça cömert davranıyor. Geri görüş kamerasına sahip Aktif Park Asistanı, kör nokta uyarısı, anahtarsız giriş ve çalıştırma, LED farlar, konfor koltuk paketiyle ısıtmalı ön koltuklar, 10.25 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, 64 farklı kombinasyona sahip ambiyans aydınlatması ve 5 kollu 19 inçlik jantlar standart olarak sunuluyor.

Tamamen elektrikli Mercedes-Benz 2020’de Türkiye’de

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan; “Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen ‘Emisyonsuz Gelecek’ konseptine uygun olarak Türkiye’de tamamen elektrikli otomobil seçeneklerimizi arttırıyoruz. 2018’de tamamen elektrikli smart EQ ile başladığımız emisyonsuz araç satışlarımızı 2020 yılında Mercedes-Benz EQC ile sürdüreceğiz. Her segmentte tamamen elektrikli ya da şarj edilebilen hibrit seçenekleri sunarak müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabilecekleri, çevreye en düşük karbon ayak izini bırakan otomobillere sahip olmayı planlıyoruz. 2022 yılına kadar Mercedes-Benz otomobil portföyünün tamamında elektrikli motor seçeneği olacak.” dedi.

[irp posts=”3800″ name=”Audi A7 Sportback 50 TDI Quattro Testim Youtube MSE Medya Kanalında Yayında!”]

Mercedes EQC Ne Zaman Satılacak? Araba Habercisi Dergisi.

Murat Tosun Mercedes CLS 400d’yi test etti!