Elektrikli Sedan Nissan Geliyor! Nissan Sedan IMs Özellikleri Neler? Menzil 600 km!

Nissan Sedan IMs Özellikleri Neler
Nissan Sedan IMs Özellikleri Neler

Araba Dergisi, Otomobil Dergisi, Araba Test, Otomobil Test, Araba Haber, Otomobil Haber, Araba Yorum, Otomobil Yorum, Nissan Yorum, Nissan Haberleri, Nissan Yenilikleri, detaylar haberde. Nissan Sedan IMs Özellikleri Neler? Sedan konusunda son dönemlerde başarılı olamayan Nissan bakalım bu kez ne yapacak?

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Japon otomobil devi Nissan için 2019 yoğun bir yıl oluyor. Japon marka önümüzdeki iki yıl içerisinde modellerinin %70’inde yenilik yapacak. Nissan cephesinden yeni sedan ile ilgili bilgi sızmazken, Pulsar modelinin sedan versiyonu olması bekleniyor.

[irp posts=”8166″ name=”Araba Habercisi Dergisi Ekim Sayısı Çıktı! Teknoloji Dergisi GoToTechno Hediyeli! Dergilik’te!”]

Nissan’ın tanıtacağı iki farklı elektrikli konsept modeller ise tamamen elektrikli bir sedan model ve Crossover modelinden oluşuyor. Konsept elektrikli sedan modeli olan IMs için Nissan, ‘yükseltilmiş spor sedan’ tanımlaması yapıyor. İki farklı elektrik motorunun görev yapacağı modelde 483 beygir güç sunulacağını belirtiyor. Hızlı şarj ile saatte 115 kW dolabilen hem ön hem de arkada yer alan iki elektrikli motoruyla Nissan IMs tek şarjla 600 km menzil sunuyor.

Nissan IMs Özellikleri Neler?

İç mekanda da fütüristik tasarıma sahip olan Nissan IMs, oturma düzeni olarak 2+1+2’lik 3 sıralı koltuk sunuyor. Bu koltuk sıralarının da açılır kapanır olması kullanışlılığı artırıyor. Tamamen sürücüsüz otonom sürüşü sunan teknolojisiyle sürücü tamamen otomatik pilota geçebiliyor. Otomatik pilot modunda ise konsept tasarımda direksiyon tamamen katlanarak içeri giriyor. Bu tasarım detaylarının ne kadarının konsept tasarımdan gerçek modele aktarılacağı belli olmasa da zamanın ötesindeki tasarım ve teknoloji ögeleri bizleri heyecanlandırıyor.

Nissan IMq Crossover Özellikleri Neler?

Bir diğer elektrikli konsept model olan IMq Crossover ise markanın e-Power hybrid adını verdiği benzinli ve elektrikli motorun ortak çalıştığı bir sistemi kullanıyor. Elektrik motorunun aracı hareket ettirmesiyle belli bir süre yol alan ve sonradan devreye giren benzinli motor böylelikle oldukça düşük yakıt tüketimine sahip oluyor. Nissan IMq, 1.5 litrelik hybrid benzinli motora ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak. Her iki modelin de önümüzdeki sene Ocak ayındaki Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Nissan Sedan IMs Özellikleri Neler? Araba Habercisi Dergisi.

Üstsüz Güzel! Chevrolet Efsaneleşmiş Modeli Corvette’in Hardtop Cabrio Versiyonunu Tanıttı!