7 Temmuz kararları için ilk hamle bir markadan geldi! Diğerlerini takip ediyorum! Kampanya dozunu bitirmek için artırabilirler!

Otomobil indirimleri GSR 2024 Ağustos
Otomobil indirimleri GSR 2024 Ağustos

7 Temmuz kararları için ilk hamle bir markadan geldi! Diğerlerini takip ediyorum! Kampanya dozunu bitirmek için artırabilirler! Otomobil indirimleri GSR 2024 Ağustos

TOYOTA’NIN ÇOK KONUŞULAN %100 KREDİ KAMPANYASINI ANLATTIM!

Son dönemlerde 0 km otomobil satan markaların yaptıkları kampanyaları sık sık haber yapıyorum. Markaların önemli bir bölümü modellerinin resmi liste fiyatlarının üzerinden önemli indirimler yapıyor. Bazı markalar bu indirimleri 0 faizli kredi kampanyalarıyla da destekliyor. 0 km otomobil pazarında bu kampanyalarla birlikte düşmesi beklenen satışlar rekorlar kırarak yoluna devam ediyor. 

0 km otomobil piyasasında son iki aydır hız kazanan kampanyalar Temmuz ve Ağustos döneminde bazı markaların modelleri için artarak devam edecek diye düşünüyorum. Ama kesin konuşmak imkansız gibi. Çünkü sadece bazı modeller için geçerli!

7 Temmuz’da yürürlüğe gireceği açıklanan Genel Güvenlik Yönetmeliğinin (GSR) uygulama tarihi yerli üretim bazı araçlar için 31 Ağustos 2024 tarihine ertelendi. Otomobil pazarında ölü sezon olan Temmuz ve Ağustos ayları böylelikle yerli üretim araçlar adına yüksek ihtimalle 0 km otomobil kampanyasını konuştuğumuz bir dönem olacak. Ellerinde bu yönetmeliğe takılan 0 km araçları bulunan yerli üretici markalar stok maliyetlerinden kurtulmak için kampanyaların dozunu artıracak.

Yerli üretim yapan markalar derken Fiat, Hyundai ve Renault markaları bundan faydalanacak. Egea, Clio, Megane, Bayon, i20 gibi modelleri satın almak isteyenler için fırsatlar devam edecek. Egea Sedan 799.900 TL fiyatlı kampanyasına devam dedi. Fiat Egea Sedan 1.4 Fire motor ve manuel şanzımanla bu fiyata satıyoruz dediler. Elbette bunun sınırlı sayıda olan bir kampanya olduğunu da belirttiler. Şimdilik diğer markalardan önemli bir açıklama gelmedi. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak. Bu kapsama giren tüm modelleri takip ediyorum. Önemli bir gelişme olması durumunda buradan paylaşıyor olacağım.

YENİ SKODA KODIAQ listeleri alt üst etmek için geliyor! Bu özellikleriyle SUV sınıfının krallarından biri olur!

Otomobil indirimleri GSR 2024 Ağustos

Otomobil indirimleri GSR 2024 Ağustos

Yerli üretim yapan markalar derken Fiat, Hyundai ve Renault markaları bundan faydalanacak. Egea, Clio, Megane, Bayon, i20 gibi modelleri satın almak isteyenler için fırsatlar devam edecek. Ancak kesin konuşmak için çok erken.

Otomobil indirimleri GSR 2024 Ağustos

Youtube Murat Tosun