YENİ SKODA KODIAQ listeleri alt üst etmek için geliyor! Bu özellikleriyle SUV sınıfının krallarından biri olur!

Yeni Skoda Kodiaq 2024
Yeni Skoda Kodiaq 2024

YENİ SKODA KODIAQ listeleri alt üst etmek için geliyor! Bu özellikleriyle SUV sınıfının krallarından biri olur! Yeni Skoda Kodiaq 2024.

TOYOTA’NIN ÇOK KONUŞULAN %100 KREDİ KAMPANYASINI ANLATTIM!

Öncelikle bu bilgiler bana Skoda Türkiye yönetimi tarafından basın bülteni olarak gönderilmiştir. Haberin devamında yapılan resmi açıklamanın detaylarını bulabilirsiniz.

2016’da tanıtılan ve D SUV segmentinin önemli modellerinden biri olan Kodiaq, ikinci nesliyle satışa sunulmak için gün sayıyor. Yeni nesil Kodiaq, güçlü görünümü, yenilikçi özellikleri ve daha geniş yaşam alanıyla dikkat çekiyor. 2024’ün ikinci yarısı itibariyle (Ağustos sonu 2024) Türkiye pazarında da satışa sunulması planlanan Kodiaq, markanın yeni “Modern Solid” tasarım dilinin ilk unsurlarını da içeriyor. Gelişmiş teknolojiler ve geniş motor seçenekleri sayesinde her müşteri kitlesine hitap edecek versiyonlar sunacak Kodiaq modelinde, yüksek verimliliğe sahip güç üniteleri yer alacak.

Köşeli çamurluklar, TOP LED Matrix farlar, ön panjur ile bütünleşen yatay ışık şeritleri, yeni Kodiaq’ın ilk bakışta farklı olduğunu vurguluyor. Yeni Kodiaq’ın arka tasarımında ise daha geniş bir C şekli yer alıyor ve ışıklandırma grubu kristal unsurlarla keskin bir tasarımla bütünleşiyor. Bununla birlikte uzunluğun 61 mm ve aks aralığının 3 mm artırılmasıyla birlikte Kodiaq, içeride daha fazla yaşam alanı sunuyor. Yeni nesil Kodiaq’ın uzunluğu 4.758 mm, yüksekliği 1.657 mm ve genişliği 1.864 mm oldu. Önceki nesle göre 75 litre artan bagaj hacmi ise 910 litreye çıktı. Yeni Kodiaq şık tasarımının yanı sıra 0.282 cd rüzgar direnci kat sayısıyla da daha aerodinamik bir model haline geldi.

HAZİRAN AYINA BU MODELLER DAMGA VURDU! En çok satan 20 araç belli oldu! Yerli Üretimlere kafa tuttular!

Yeni Kodiaq, farklı motor seçenekleriyle hem yüksek performans hem de verimlilik sunuyor. Hafif hibrit teknolojisine sahip 1.5 TSI 150 PS mHEV ve 2.0 TDI 193 PS dizel motorlar ile RS versiyonunda 265 PS gücünde 2.0 litre TSI benzinli motoru içeriyor. Hem dizel hem de benzinli 2.0 litre motorlar 4×4 çekiş seçeneği ve bütün versiyonlar DSG otomatik şanzımanla sunuluyor. Hafif hibrit motor seçeneği, performansı önemli ölçüde artırırken yakıt tüketimini de %10’a kadar azaltıyor. Yeni Kodiaq, çok sayıda yeni asistan sistemiyle donatıldı. Özellikleri arasında kavşaklarda kazaları önlemeye yardımcı olan Dönüş Asistanı’ndan Çarpışma Önleme Asistanı, Otomatik Acil Durum Frenleme Özelliği ve akıllı telefon uygulaması yoluyla aracı park etmeye yarayan Uzaktan Park Asistanı gibi sistemler yer alıyor. Dokuz hava yastığı ile donatılabilen yeni Kodiaq bu konuda da dikkat çekiyor. İkinci nesil Kodiaq’taki yeni asistan sistemleri, sürücü ve yolcuların güvenliğini ve konforunu artırıyor. Güvenli Çıkış Asistanı ise, arkadan gelen araç ve bisikleti gibi 35 metreye ve 120 derecelik açıya kadar nesneleri algılayarak kapının açılmasıyla yaşanabilecek kazaları sesli ve görsel uyarı vererek önlemeye yardımcı oluyor.

2024 Skoda Octavia satış için gün sayıyor! Yeni özellikleriyle yine çok iddialı olmak için hazır görünüyor!

Yeni Skoda Kodiaq 2024.

Yeni Skoda Kodiaq 2024.

Youtube Murat Tosun