Türkiye’de Hangi Marka Kaç Tane Araç Satıyor? Sıralı Tam Listeyi Sizler İçin Hazırladım!

Otomobil Satış Rakamları 2019

Türkiye’de Hangi Marka Kaç Tane Araç Satıyor? Tüm Listeyi Sizler İçin Hazırladım! Otomobil Satış Rakamları 2019

Araba Testleri, Araba Testi, Otomobil Testleri, Otomobil Testi

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

İlk beş ay sonuçları Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD tarafından açıklandı. Sizler için hangi markanın kaç tane sattığını gösteren bir tablo hazırladım.

İşte otomobil, hafif ticari, ithal ve yerli oranlarına göre Türkiye’de bulunan markaların hepsinin satış rakamları. Hangisi kaç tane satıyor, sıralı tam liste.

PERAKENDE SATIŞLAR YERLİ / İTHAL DAĞILIMI: 2019
MARKAOTOMOBİLHAFİF TİCARİTOPLAM
YERLİİTHALTOPLAMYERLİİTHALTOPLAMYERLİİTHALTOPLAM
FIAT18.77135419.1255.0683555.42323.83970924.548
RENAULT17.3252.61919.94401.7581.75817.3254.37721.702
FORD4883.6134.10111.48551812.00311.9734.13116.104
VOLKSWAGEN011.38111.38103.2963.296014.67714.677
PEUGEOT06.8976.89702.1102.11009.0079.007
TOYOTA7.5024998.00103833837.5028828.384
HYUNDAI2.1205.7277.84705075072.1206.2348.354
HONDA5.5251.1036.6280005.5251.1036.628
DACIA04.8754.875084684605.7215.721
MERCEDES-BENZ03.2013.20101.9361.93605.1375.137
NISSAN04.6924.692044144105.1335.133
OPEL04.7184.718019619604.9144.914
SKODA03.7113.71100003.7113.711
AUDI02.9882.98800002.9882.988
BMW02.8552.85500002.8552.855
CITROEN01.4311.43101.1821.18202.6132.613
KIA01.5761.576045945902.0352.035
SEAT01.5071.50700001.5071.507
VOLVO01.4501.45000001.4501.450
SUZUKI07957950000795795
JEEP07177170000717717
MITSUBISHI020320304644640667667
MINI04264260000426426
IVECO00004214210421421
ISUZU0002886034828860348
SUBARU03163160000316316
LAND ROVER03093090000309309
KARSAN00025102512510251
MAZDA01491490000149149
SSANGYONG05454078780132132
PORSCHE01311310000131131
ALFA ROMEO01291290000129129
JAGUAR0707000007070
DS0545400005454
SMART0191900001919
MASERATI0161600001616
LEXUS0151500001515
FERRARI0101000001010
ASTON MARTIN066000066
BENTLEY044000044
LAMBORGHINI033000033
INFINITI000000000

Otomobil Satış Rakamları 2019

Araba Habercisi Dergisi

Etiketler:, , , , , ,

İlginizi çekebilir

Önceki yazı Sonraki yazı
0 shares