Bir Gün CEO Programına Katıldı Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper ile Şirketi Yönetti!

Petrol Ofisi CEO Selim Şiper Bir Gün CEO Programı
Petrol Ofisi CEO Selim Şiper Bir Gün CEO Programı

Genç lider adaylarını tecrübeli ve başarılı CEO’larla buluşturan ‘Bir Gün CEO’ programında Fırat Can Dikme, Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper’e tam gün refakat etti. Selim Şiper genç lider adaylarına şu tavsiyelerde bulundu: Her kademedeki işte, her yaşta, muhatabın insan olduğu unutulmamalı. Jenerasyon kalıplarının dışına çıkılmalı, insan olarak birbirlerini tanımalı. Geleceği önceden fark edip, kendisini o günlere önceden hazırlamalı. Petrol Ofisi CEO Selim Şiper Bir Gün CEO Programı.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Dünyada son 10 yıldan bu yana Odgers Berndtson tarafından yürütülen ‘Bir Gün CEO’ – ‘CEO for a Day’ programı, uygulandığı 12 ülkenin ardından Türkiye’de de hayata geçti. Özel sektörün önde gelen CEO’ları ile bir araya getiren ‘Bir Gün CEO’ programına, Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper katıldı.

‘Bir Gün CEO’ programı kapsamında Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper’in konuğu ise Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin bu seneki mezunlarından Fırat Can Dikme oldu. İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün başarılı mezunu Fırat Can Dikme, Selim Şiper’e gün boyunca yoğun ve önemli programlarının tamamında eşlik etti.

“Jenerasyon kalıplarından çıkmak, birbirlerini anlamak lazım”

“Fırat aslında çok rahat adapte oldu. Bizim arkadaşlar da kendisini yabancılamadılar, rahattılar. Dolayısıyla her zamanki olağan akışı ile toplantılarımızı yapabildik. Şirketimizde bir hayli genç arkadaşımız var. Dolayısı ile onlarla keşfetmiş olduğunuz yolları bir anlamda Fırat ile de teyit ettik” diyen Selim Şiper, şu tavsiyelerde bulundu: “Ne kademede iş yapılıyor olunursa olsun ve ne yaşta olursa olsun, muhatap olunan kişilerin her şeyden önce insan oldukları unutulmamalı. Jenerasyonların da, kendilerini bu ‘jenerasyon’ denilen zamanla kısıtlanmış kalıplara sokmak yerine, insan olarak birbirlerini anlamaya çalışmaları gerekli.”

Tarihin başlangıcından beri her gün bir değişim içinde olunduğuna dikkat çeken Selim Şiper, “Olayı olduğu üzere kabul edip, o düzende en iyisinin ne olduğuna karar verip yapabilmek lazım. Tavsiyem şu olurdu; günün neler getirdiklerini önceden algılamak lazım. Uygulamaya geçtiği günden evvel bunun bilgisinde ve farkındalığında olup, insanın kendisini o günlere hazırlaması lazım. Çünkü insanın gelişimine veya çağın ileriye gitmesine karşı durmanın hiçbir anlamı yok.”

“Ben de böyle bir lider ile çalışmayı beklerim”

Bir Gün CEO’nun en önemli özelliğinin; katılımcı üniversiteler, şirketler ve sivil toplum kuruluşları ile kurumlar üstü bir program olması olduğunu belirten Fırat Can Dikme, “Beni en çok etkileyen şeylerden biri de; tahminlerimin çok üstünde mütevazılığa sahip bir CEO ile birlikte olmamdı. Selim Bey, çalışanlarıyla selamlaşıp departmanları geziyor ve birimlerden nokta bilgileri topluyordu” dedi.

Petrol Ofisi CEO Selim Şiper Bir Gün CEO Programı. Araba Habercisi Dergisi.

[irp posts=”7175″ name=”Opel Combo’yu Test Etmek İsterseniz Opel Türkiye Aracı Kapınıza Gönderiyor!”]

Benzin mi? Dizel mi? Hibrit mi? LPG mi? Kullanıcının Nabzını Tutuyoruz!

Youtube Murat Tosun