Porsche Şanzıman Hatası Yüzünden Çin’de 57.200 Adetlik Geri Çağırma Yapacak!

Porsche Şanzıman Hatası Geri Çağırma
Porsche Şanzıman Hatası Geri Çağırma

Porsche Cayenne ve Panamera Şanzıman Hatası Nedeniyle Geri Çağrılacak! Geri Çağırma Porsche, şanzımanda kullanılan hatalı bir parça için 57.200 adet Cayenne ve Panamera modelleri için geri çağırma kararı aldı. Geri çağırmalar Çin’de satılan araçlar için geçerli olacak. Porsche 26 Ağustos’ta geri çağırmalara başlayacak. Porsche Şanzıman Hatası Geri Çağırma.

Porsche Cayenne ve Panamera’nın şanzımanlarında kullanılan bazı parçaların yeterince dayanıklı olmadığı tespit edildi. Bu parçalar nedeniyle vites geçişlerinde sorun çıkabiliyordu. Hatta performanslı sürüşlerde şanzımanın tamamen dağılmasına neden olabileceği için Porsche, bu parçaları değiştirme kararı aldı.

Porsche’nin geri çağrısı, 2009-2016 yılları arasında satılan 45.685 Panamera ve 2008-2010 yılları arasında satılan Cayenne modellerini kapsıyor. Porsche tüm parçaları ücretsiz olarak değiştirecek.

Her ne kadar tüm işlemleri ücretsiz yapacak olsa da, Çin gibi Pazar payı kapmanın zor olduğu bir pazarda Porsche bu geri çağırmayla birlikte marka imajını sarstı. Herhangi bir yaralanmalı veya ölümlü kazaya karışmadan fark edilen yanlışlık sayesinde ‘ucuz yırtmış’ gibi gözükse de kullanıcıların güvenini kazanmak için ekstra çaba sarf etmek zorunda kalacak. Porsche tarafından yapılan açıklamada bu hatanın sadece Çin’e gönderilen araçlarda olduğu belirtilse de Avrupa ve Amerika’da satılan modeller konusunda da açıklama yapılması bekleniyor.

Porsche Şanzıman Hatası Geri Çağırma
Porsche Şanzıman Hatası Geri Çağırma

[irp posts=”5738″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz Sayısı Dergiliklerde Linkler Haberde! Teknoloji Dergisi Hediyeli!”]

Araba Habercisi Dergisi ve GoToTechno Dergisi’ni Okuyabileceğiniz Linkler Haberde!

Porsche Şanzıman Hatası Geri Çağırma, Araba Habercisi Dergisi.

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Porsche Geri Çağırma, Cayenne Recall Çin, Panamera Recall Çin, Araç Testleri, Araba Testleri.

Youtube Murat Tosun