Mercedes Benz AMG’nin Geliştirdiği M139 2.0 Litrelik Motor Tam 421 Beygir Gücünde

Mercedes Benz AMG M139 Yeni Motor Özellikleri
Mercedes Benz AMG M139 Yeni Motor Özellikleri

Mercedes Benz AMG Yeni Motor Özellikleri Nedir? Mercedes-Benz AMG’nin Affalterbach fabrikasında yeni geliştirdiği 4 silindirli motoruyla dünyanın en güçlü dört silindirli motorunu üretti. M139 koduyla üretilen 2.0 litrelik motor, önceki nesline göre 41 beygir daha güçlü. Mercedes-AMG 2.0 litre M 139 motor 421 beygir güç ve 500 Nm tork üretiyor. Litre başına 211 beygirlik güçle birçok süper spor otomobil motorundan daha verimli. Mercedes Benz AMG M139 Yeni Motor Özellikleri.

Araba Habercisi Dergisi, Araba Testleri, Araç Testleri, Otomobil Testleri.

youtube.com/msemedya

Mercedes-AMG CEO’su Tobias Moers, ‘Yeni motoru tasarlarken kendimize bir hedef koyduk. Bu hedef doğrultusunda da dört silindirli bir motordan en yüksek verimi almak istiyorduk. M 139 kodlu motorumuzla Mercedes-AMG mühendisliğini bir kez daha gösterdik. Litre başına alınan en yüksek beygirin yanı sıra içten yanmalı bir motordan en yüksek verimi de elde ettik’ dedi.

Endüstri 4.0 yöntemleriyle üretilen motor, aynı zamanda da tamamen elle imal edildi. 2014 yılında AMG GT modelinde kullanılan 4.0 litrelik V8 motorda dahili olarak monte edilen turbo soğutma sistemi M139’da da kullanıldı. Turboyu soğutmak için yağ ve suya ek olarak temiz hava kullanılıyor. Hava deflektörü olarak tasarlanan motor kapağı ve motor kapağının altındaki kanallar aracılığıyla radyatör ızgarasındaki şarj cihazına yönlendiriliyor.

‘One Man, One Engine’ yani ‘Tek kişi, Tek Motor’ felsefesi Mercedes-AMG’nin en önemli karakteristik özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Her motorda, o motoru üreten kişinin imzasını taşıyan özel AMG plakası bulunuyor.

Mercedes Benz AMG M139 Yeni Motor Özellikleri, Araba Habercisi Dergisi.

Mercedes Benz AMG M139
Mercedes Benz AMG M139

[irp posts=”5738″ name=”Araba Habercisi Dergisi’nin Yaz Sayısı Dergiliklerde Linkler Haberde! Teknoloji Dergisi Hediyeli!”]

Araba Habercisi Dergisi ve GoToTechno Dergisi’ni Okuyabileceğiniz Linkler Haberde!

Yeni Volkswagen Passat iddialı özellikleriyle geliyor.
Mercedes A Serisi Sedan tüm dengeleri bozdu.
Yeni Peugeot 2008 sınıfı gibi küçük kalmaz.
Yerli Malı Yeni Renault Clio Eylül Sonu Satışa sunuluyor.
Sınıfının Lideri Nissan Qashqai 160 beygir oldu.
Ford’un yepyeni ticari araçları Türkiye yollarına çıktı.
Renault Kadjar yenilendi hiç olmadığı kadar iddialı geldi.
1000 beygirlik Ferrari elektriğin gücünü kullanıyor.
Mercedes AMG GTR Roadster nefes kesen olmuş.
Bu kamyon yürüyen bir bilgisayar: Nikola TWO

Youtube Murat Tosun