DUSTER’IN MARKASI DEĞİŞTİ! Artık Renault Duster olarak satılacak! Satış tarihi de resmen açıklandı!

Renault Duster Ne Zaman Satılacak?
Renault Duster Ne Zaman Satılacak?

DUSTER’IN MARKASI DEĞİŞTİ! Artık Renault Duster olarak satılacak! Satış tarihi de resmen açıklandı! Renault Duster Ne Zaman Satılacak?

CHERY SATIN ALIRSAM BAŞIMA NELER GELİR?

OYAK Renault yönetimi tarafından bana gönderilen basın bülteninde yer alan bilgileri haberin devamında okuyabilirsiniz.

Bursa Oyak Renault fabrikasında 2027 yılına kadar 4 yeni Renault modeli üretilecek. Bu modellerden üçü, B ve C SUV segmentindeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış SUV modeller olacak. SUV ailesinin ilki olan Yeni Renault Duster, hibrit motor seçeneğiyle 2024 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak. Renault, 2027 yılına kadar Türkiye’deki satışlarının 1/3’ünün elektrikli veya hibrit olmasını hedefliyor. Türkiye için büyük önem taşıyan bu iddialı planı hayata geçirmek amacıyla Renault Group, OYAK ile birlikte 400 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaparak Oyak-Renault ortak girişimiyle Türkiye’de yeni model ve motor üretimine başlamayı planlıyor.

2027 yılına kadar, Renault’un ürün gamında hibrit ve elektrikli araç satışlarında önemli bir artış yaşanacak ve Türkiye’de pazarın dönüşümüne katkı sağlanacak. Türkiye’de 2025 yılına kadar yeni nesil hibrit bir motor da yerelleştirilecek. Her yeni yerelleştirilmiş modelde bir hibrit motor seçeneği de sunulacak. 2027 yılında Türkiye’deki elektrikli araç satışlarının, toplam Renault satışlarının %1/3’üne ulaşması hedefleniyor.

Yeni Duster modeli yaşam alanı tasarımında da eskisine göre çok daha iyi bir forma kavuşmuş. Teknolojik detayları artırılarak çağı yakalaması sağlamış. Güçlü görünen dış tasarıma eşlik eden bir yaşam alanına sahip olması da elini güçlendirecek detaylardan olacak. Yeni Duster modeliyle birlikte bu modelde de dizel motor kullanımı sona erdi. Motor seçenekleri açısından hibrit ve LPG’li seçenekleri olacak. En iyisi Hibrit 140 HP seçeneği olacak. 1.2 kWh bataryasıyla şehir kullanımında önemli bir elektrikli sürüş mesafesi sunacak. Bu avantajıyla dizel motor seçeneklerini aratmayacaktır. Duster TCe 130 hafif hibrit ve Duster ECO-G 100 otogazlı diğer motor seçenekleri.

TOYOTA COROLLA CROSS 200 BİN TL İNDİRİM! Hibrit SUV yılın son ayında kaç paraya satışa sunuluyor?

Araba Habercisi SONBAHAR 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin SONBAHAR 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Renault Duster Ne Zaman Satılacak?

Renault Duster Ne Zaman Satılacak?

Renault Duster Ne Zaman Satılacak?

Youtube Murat Tosun