Renault Grubu Fiat Grubu’nun Evlilik Teklifini Değerlendirmeye Aldı! İmzalar Atılmaya Çok Yakın!

Renault Fiat Ortaklığı
Renault Fiat Ortaklığı

Renault Grubu, Fiat-Chrysler Automobiles’in teklifini değerlendirmeye aldı. Renault Fiat Ortaklığı

Araba Testleri, Araba Testi, Otomobil Testleri, Araba Yorumları, Araba Haberleri, Araba Sürüşleri

Araba Habercisi Dergisi

youtube.com/msemedya

Renault Yönetim Kurulu, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile gerçekleşebilecek olası bir yüzde 50-50 birleşmeyi değerlendirmeye karar verdi.

Ümit Karaarslan’ın Yerine Kağan Dağtekin Doğan Holding Otomotiv Grubu Genel Müdürü Oldu!

FCA’nın iletmiş olduğu teklifinin şartlarını dikkatlice inceleyen Renault Yönetim Kurulu, grubun üretim süreçlerine uyumu ve Renault-Nissan- Mitsubishi İttifakı için ek değer yaratacak birleşme fırsatını değerlendirmeye karar verdi.

Bu görüşmelerin sonuçlarına ilişkin olarak zamanı gelince, geçerli yasa ve yönetmeliklere uygun olarak kamuoyunu bilgilendirmek için ek bir açıklama yapılacak.

Renault Grubu hakkında

1898’den beri otomobil üreten Groupe Renault, 2018’de 134 ülkede 3,9 milyona yakın otomobil satışı gerçekleştirmiştir. 36 üretim tesisi ve 12.700 satış noktasıyla 180.000’den fazla kişiyi istihdam eden uluslararası çok markalı bir gruptur. Groupe Renault, karlı büyüme stratejisini devam ettirirken geleceğin teknolojik zorluklarına çözümler getirmek için uluslararası genişlemeye odaklanmaktadır. Bu doğrultuda Grup, beş markasının (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine ve LADA), elektrikli araçlarının ve Nissan ve Mitsubishi Motors ile olan birliğinin sinerjisinden faydalanmaktadır. 2016’dan bu yana Formula 1 Dünya Şampiyonası’na tamamı Renault bünyesindeki ekibiyle katılan marka, inovasyon ve bilinirliğin itici gücü olan motor sporlarında varlığını sürdürmektedir.

[irp posts=”4608″ name=”Araba Habercisi Dergisi Mayıs Sayısı Turkcell Dergilik’te İndirme Linki Haberimizde!”]

Araba Habercisi Dergisi

Renault Fiat Ortaklığı

Ümit Karaarslan’ın Yerine Kağan Dağtekin Doğan Holding Otomotiv Grubu Genel Müdürü Oldu!

Youtube Murat Tosun